Technology Florbal Mladá Boleslav tak končí sezonu 2019/2020 jako nejúspěšnější tuzemský mužský klub – s triumfem v Poháru Českého florbalu, Prezidentským pohárem za prvenství v základní části Superligy florbalu, ale bez možnosti dovršit ročník titulem v play-off, jehož byl největším favoritem. Klub získává právo účasti na Poháru mistrů a také prize money, které by náleželo mistru České republiky.

Městská sportovní hala v Mladé Boleslavi už se v ročníku 2019/2020 nezaplní florbalovými fanoušky dychtícími po dokonání úspěšné sezony. Do florbalového kabátku se nepřevlékne ani pražská O2 arena, kam se po dvouleté odmlce mělo vrátit Superfinále. V něm Boleslav toužila zaútočit na svůj druhý titul.

Superliga florbalu i další soutěže řízené Českým florbalem jsou předčasně ukončeny. Šířící se koronavir a logická opatření neumožňují sezonu řádně dokončit podle plánu.

Někdejší brazilská fotbalová hvězda Ronaldinho neztrácí chuť ke kopané ani za zdmi paraguayského vězení.
Ronaldinho nezapomněl fotbal ani za mřížemi. Byl hned u 11 gólů

Ač florbalová Mladá Boleslav pochopitelně plně respektuje současná rozhodnutí vlády České republiky, sportovně je pro ni takový konec ročníku tuze trpký.

Český florbalový mistr za sezonu 2019/2020 se nevyhlašuje, protože play-off se nedohrálo. Boleslav ke zlatu měla fakticky nejblíž. V superligové základní části získala 74 bodů z 78 možných, vyhrála ji, navíc v novém bodovém rekordu a úspěšností 94,87 procent. Jako jediná vyhrála i obě čtvrtfinálová utkání play-off. Dominanci potvrdila také lednovým triumfem v Poháru Českého florbalu. Konečné pořadí Superligy florbalu bude určené pořadím v základní části.

„Respektujeme rozhodnutí Výkonného výboru Českého florbalu, tento výsledek jsme očekávali. Ve světě i u nás se dnes bojuje o víc, zdraví je přednější. Je to však pro nás nepříjemná tečka za sezonou, ve které jsme vládli a která byla předurčena k tomu, abychom ji pozlatili i na konci. Hodně mě to mrzí kvůli tvrdé práci nás všech – hráčů, realizačního týmu, managementu. Cítím, že jsme si zasloužili potvrdit, že jsme v tomto ročníku pracovali nejlépe. Mrzí mě to kvůli Petru Grünfeldovi, který nás opustil v první polovině sezony a chtěli jsme vyhrát titul pro něj. Mrzí mě to i kvůli Petru Novotnému, který skvěle zvládl přechod z role hráče do pozice trenéra, ale vím, že pod jeho vedením budeme kvalitně pracovat i nadále. Mrzí mě to také kvůli boleslavským fanouškům, kteří nás celou sezonu povzbuzovali a teď jim nemůžeme dát ten opojný moment, o který bychom se v následujících týdnech poprali. Věřím, že se situace co nejrychleji vrátí do normálu a budeme moci brzy začít pracovat na budoucnosti,“ řekl generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Velmi dobře rozehranou sezonu měl i nejstarší mládežnický tým Technology Florbal Mladá Boleslav, tedy junioři. Ti postoupili do čtvrtfinále play-off KB ligy a v sérii proti Kladnu, která měla začít o víkendu 14. a 15. března, byli papírovými favority. Jak by to bylo na hřišti, se už nikdo nedozví. Ukončeny jsou i další soutěže určené dorostencům, starším žákům, mladším žákům, elévům a přípravce.

Boleslav po čtvrtečním vyhlášení nouzového stavu v České republice neprodleně přerušila tréninkovou a zápasovou činnost. Management klubu a sekretariát pokračuje v práci. Klub je připraven operativně reagovat podle dalšího postupu státních orgánů a obratem bude informovat o případných novinkách.