Domácí byli závěrečnému zápasu o titul blíže už v řádné hrací době sedmého klání. Jak na rychlou vedoucí trefu Zakonova, tak na dvě z prostřední části v podání Bergmana a Šebka ale hosté dokázali zareagovat vyrovnáním. Od 43. minuty a zásahu Jankovského už platil stav 3:3. Hráč, který střelecký účet načal, jej pak ve třetí minutě prodloužení i zakončil.

„Je pro mě těžké vyjádřit, jak pyšný jsem na tým. Během celé série jsme schytali tolik těžkých ran. Bylo tolik momentů, kdy jsme mohli selhat, ale tým to vždycky zvládl a rostl. Jsme tým a náš týmový výkon byl skvělý. Celé semifinále nás opravdu hodně prověřilo a slibuju, že v Superfinále budeme bojovat! Děkuju všem fanouškům, kteří tohle s námi prožívají," řekl po dramatickém sedmém zápase finský kouč Mladé Boleslavi Joonas Naava.

Ten přidal i hodnocení celé série: "Byla to velmi těžká série. Na hřišti byly Vítkovice excelentním a opravdu těžkým soupeřem. Mohou být hrdí na práci co odvedli. Ale oba týmy prostě postoupit nemohou a ten jeden gól navíc jsme dali my."

V superfinále se loni bronzová Boleslav představí po dvou letech, v sezonách 21/22, 20/21 a 17/18 ho dokázala vyhrát. Soupeřem bude už v neděli 14. dubna v největší české aréně Tatran Střešovice. "Jdeme si pro výhru, to je jednoduché," řekl k ultimátnímu jednozápasu boleslavský kouč Naava. A doplnil: "Půjdeme tam bez tlaku. Naším soupeřem bude Tatran, který hladce vyhrál obě série a má možná nejlepší tým na světě. Ale my tam půjdeme bojovat. V semifinále jsme ukázali, že není lehké nás položit. Teď máme týden na to se připravit na boj v O2 Aréně, a tam necháme všechno."

Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3p (1:1, 2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 3. Zakonov, 23. Bergman, 26. Šebek, 63. Zakonov - 3. R. Gattnar, 38. Zubek, 43. Jankovský. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 900. Konečný stav série: 4:3.