Poslední utkání kalendářního roku 2022 odehráli florbalisté Mladé Boleslavi před domácími diváky. Byla to atraktivní podívaná pro oko nezaujatého diváka, jelikož jsme viděli bitvu dvou týmů, z nichž jednoznačně lepším byla Bolka tvořící hru, ale srdnatě se bránící Vinohrady hrozily z rychlých protiútoků. V závěrečné třetině rozhodl Tomašík a následně už se jen kosmeticky upravovalo skóre na finálních 5:2.

Teď už se úřadující čeští šampioni přesunou do finského nákupního střediska. Právě tam se totiž bude hrát letošní Pohár mistrů. Souboj klubových šampionů se totiž odehraje v Ideaspark’s Bläk Boks umístěném přímo v obchodním centru se 150 prodejnami. Hraje se o víkendu 7. a 8. ledna.

Do třetice všeho dobrého? Zdá se, že ano. O předchozí dvě účasti na Poháru mistrů přišli florbalisté Mladé Boleslavi kvůli koronavirovým opatřením. Loni i předloni se turnaj bez náhrady rušil, a tak se mezinárodní souboje nekonaly. Naposledy mistři a mistryně Švédska, Finska, Švýcarska a Česka soupeřili začátkem roku 2020 v Ostravě.

Zápas fanoušků Slavia se Spartou skončil výhrou těch slávistických 8:4.
Podívejte se: Silvestrovské derby se hrálo i na Boleslavsku. Vyhrála Slavia

I proto bude nadcházející Pohár mistrů po nucené odmlce velkou výzvou pro všechny. Hostitelská destinace zní: Lempäälä, dvacetitisícové město jižně od Tampere a přibližně 150 kilometrů od Helsinek. Tady je doma Classic, vládce posledních šesti sezon mužské finské ligy. Své domácí zápasy hraje právě v hale v obchoďáku s kapacitou 1200 míst.

Pohár mistrů je dvoudenní: sobota patří semifinálovým soubojům, v neděli se rozhoduje o konečném umístění. Domácí Classic nastoupí proti švýcarskému Grasshopper Club Curych, Bolku čeká výzva proti švédskému IBF Falun.

Na vyrovnaném čele švédské superligy se Falun aktuálně přetahuje o první místo se Storvretou a Växjö. Ve svém kádru má sedm mistrů světa z listopadového šampionátu: za Falun hrají Johan Samuelsson, Malte Lundmark, Alexander Galante Carlström, Rasmus Enström, Linus Holmgren, Emil Johansson a Casper Bäckby.

Semifinále se hraje v sobotu 7. ledna, zápasy o konečné umístění o den později.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2

Branky: 26. Natov (Tomašík), 37. Hemerka (Pěníčka), 49. Tomašík (Natov), 59. Suchánek, 60. Korych (Bauer) - 29. D. Gärtner (Pergler), 60. Čuda (Gregor). Rozhodčí: R. Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 272.