Zajímavé osobnosti se podařilo organizátorům přilákat na 15.ročník charitativního florbalového turnaje. Ten se v pátek (9.6.) a sobotu (10.6.) uskuteční tradičně ve sportovní hale v Benátkách nad Jizerou. Hlavně druhý den se podařilo pozvat takové hokejové osobnosti, jako Romana Willa, Radana Lence, Oskara Flynna, Tomáše Hyku nebo nejlepšího hráče uplynulého ročníku extraligy Lukáše Sedláka!

„Ano, skutečně mohu potvrdit, že tito hokejisté se na florbalovém turnaji, konkrétně v jeho sobotním programu, představí,“ říká hlavní organizátor celé akce – redaktor Českého rozhlasu Pavel Petr. „Se všemi mě pojí dlouholeté přátelství, a tak jsem rád, že nikdy neodmítnou přijet do Benátek nad Jizerou podpořit dobrou věc.“

Už páteční program (vždy každý den hraje jiných osm týmů) představí řadu osobností. Včetně týmu České televize vedeného Ondřejem Zamazalem. První den turnaje se představí, vedle dalších družstev, výběr Boleslavského deníku. Chybět nebude bronzová medailistka z cyklokrosového mistrovství světa Kristýna Zemanová, tým osobností Real Top Praha a další. V sobotu vedle zmíněných osobností pošlou například své týmy do bojů hokejisté Mladé Boleslavi, Liberce, Benátek nad Jizerou nebo Radiožurnálu Sport. Představí se také nejlepší česká chodkyně současnosti Eliška Martínková nebo skikrosařky Nikol Kučerová a Diana Cholenská.

„Musím podotknout, že všichni účastníci přijíždí bez nároku na odměnu. S přáním podpořit dobrou věc a hlavně si užít pohodové odpoledne. V předchozích čtrnácti ročnících se to dařilo a věřím, že stejně tomu tak bude i letos, při tom patnáctém,“ vyjádřil přání Pavel Petr.

Podpořit akci mohou také návštěvníci sportovní haly přímo v Benátkách. Ať už dobrovolným příspěvkem v libovolné výši nebo při dražbě sportovních relikvií. „Dražba je nedílnou součásti akce. A specifická je tím, že se draží přímo na místě. Je mi jasné, že případnou dražbou přes internet bychom vybrali víc peněz, ale tady si už všichni navykli, že pomohou přímo v hale. Proto se držíme této varianty,“ vysvětlil Pavel Petr.

A co za dresy bude k dispozici letos? Třeba fotbalové z Mladé Boleslavi od Marka Matějovského a Milana Škody, z Jablonce od Jana Chramosty, Michala Černáka a Tomáše Hübachmana nebo sparťanské Jana Kuchty. Z hokejového světa od kapitána české hokejové reprezentace Romana Červenky, gólmana Romana Willa či Radana Lence. Z dalších odvětví poskytli podepsané relikvie třeba cyklista Peter Sagan, lyžařky Petra Vlhová a Martina Dubovská a další.

Páteční program patnáctého ročníku charitativního florbalového turnaje začne v benátecké sportovní hale v 17 hodin. Ten sobotní ve 14 hodin. Vstupné se neplatí, návštěvníci ale mají možnost dobrovolnou částkou akci podpořit. Tentokrát se bude hrát pro šestnáctiletého Michala Teresku, který je po dětské obrně. Na vozíku se ale věnuje nejrůznějším sportům včetně para hokeje a atletiky. Druhá část výtěžku pomůže s vydáním knížky o humorných zážitcích ze sportu handicapovaných.