Přesně po třech týdnech se dal znovu do pohybu superligový kolotoč a mladoboleslavští hráči do něj naskočili s vědomím, že poslední dva předvánoční mače mohou leccos naznačit směrem k závěru základní části.

Nejprve byl na řadě souboj proti čtvrtým Bohemians vedeným nejproduktivnějším hráčem soutěže Filipem Formanem.

Florbalisté Mladé Boleslavi hrají v neděli proti Vítkovicím
Pět bronzových medailistů bude hrát po přestávce doma

A byl to právě opěvovaný mladík v týmu soupeře, který vyrovnával na 1:1 po otevírací trefě Zoufalého. Zelenobílí pak na chvíli v čase 19:12 překlopili skóre na svou stranu díky druhé proměněné přesilovce Maličem, ale ještě do první pauzy srovnával Chroust po Fořtově milimetrové nahrávce zpoza brány (2:2).

Hostům patřila druhá třetina, v níž převážně určovali dění na hřišti, vyhráli ji 5:1 a do závěrečných dvaceti minut vstupovali s příjemným vedením 7:3. K němu boleslavské hráče nasměrovala především formace vedená centrem Tomašíkem, neboť se skórem hnuli všichni čtyři jeho parťáci Šebek, Zakonov, Tokoš i Suchánek. Svůj druhý zásah v utkání přidal též junior Zoufalý.

Boleslav dovedla zápas k přesvědčivé výhře 10:3 a díky souhře dalších výsledků se posunula do průběžného čela tabulky.

První místo bude hájit v nedělním domácím šlágru proti Vítkovicím, což je repríza posledních tří Superfinále. V Městské sportovní hale se hraje od 17.00 hodin, předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportal.

FbŠ Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 3:10

Branky a nahrávky: 15. Forman (Buršík), 20. Malič (Petrák), 30. Rod (Gajdoš) - 8. Zoufalý (Koláčný), 20. Chroust (Fořt), 21. Šebek (Suchánek), 25. Zakonov (Suchánek), 30. Tokoš (Tomašík), 37. Suchánek (Tomašík), 40. Zoufalý (Fořt), 42. Curney (Pěnička), 55. Bína (Hemerka), 55. Curney (Tomašík). Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. Diváci: 210.