Bohemians Praha, švýcarský König a švédský tým Warberg doplnili florbalisty Mladé Boleslavi v účasti na dalším ročníku letního Ško-Energo Cupu, který hostila v minulém týdnu mladoboleslavská sportovní hala.

S předstihem už před závěrečným utkáním turnaje si Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav zajistil prvenství na turnaji a obhajobu triumfu z loňského roku. Bolce k prvenství pomohly dvě výhry nad FbŠ Bohemians (8:6) a švédským Warberg IC (5:3) plus souhra dalších výsledků.

Bolka nastoupila do závěrečného zápasu proti Floorball Köniz Bern v neděli už s jistotou prvního místa a stoprocentní bilanci si nepokazila ani proti švýcarským vicemistrům, které porazila 12:7. Druzí skončili Bohemians před švédským Warberg IC a švýcarským Floorball Köniz Bern.

Domácí Mladá Boleslav měla jistý triumf už po dvou výhrách a sobotním programu, přesto zdolala i na závěr v neděli švýcarské vicemistry Floorball Köniz Bern. „V některých částech tohoto zápasu jsme podali doposud náš nejlepší výkon,“ pochvaloval si mladoboleslavský trenér Joonas Naava. „Kouč nám slíbil, že když vyhrajeme, budeme mít v pondělí volno. Jsem rád, že jsme předvedli takový výkon,“ doplnil útočník Michal Sládek.

V Boleslavi se konají letní mezinárodní boje nepřetržitě od roku 2017, prestiž turnaje stoupá a účastníci pravidelně odjíždějí spokojení. To platí i letos. „Vždy jsme šťastní, že můžeme v Boleslavi hrát. Je to skvělý turnaj, na kterém můžeme nastoupit proti silným soupeřům. Jsme spokojení s veškerou organizací, kvalitním hotelem, komunikací, vše je výborné,“ řekl sportovní ředitel Floorball Köniz Bern Heinz Zaugg, jehož tým startoval v Boleslavi už popáté.

Divize C, 1. kolo: SK Benátky n. J. - FK Dobrovice (1:0), hráno 6. 8. 2023
Divizní derby rozhodl v Benátkách vlastní gól, Dobrovice dohrávala bez Volfa

A podobně hodnotil premiérovou účast švédského Warbergu jeden z jeho trenérů Ludwig Bengtsson: „Přijeli jsme s cílem odehrát tu maximálně kvalitní zápasy a dostali jsme to, co jsme chtěli. Myslím, že zápas proti Boleslavi byl pro nás nejlepší - bez ohledu na výhru nebo prohru. Zkusili jsme si top level mezinárodního florbalu. Jsme opravdu spokojení. I vše okolo bylo na nejvyšší úrovni - přivítání na letišti, výborný hotel, jídlo. Celý pořadatelský tým Bolky je na maximální úrovni.“

Pro pražské Bohemians byl ŠKO-ENERGO CUP 2023 také prověrkou před startem na Poháru mistrů. „Byla to pro nás perfektní konfrontace se všemi styly - švýcarským, švédským i proti jednomu z nejlepších českých týmů. Jsem nadšený,” řekl trenér Bohemians Michal Jedlička.

To Boleslav čeká po turnaji start českého poháru. „Nadále se připravujeme na sezonu. V první řadě si teď musíme vyhodnotit ŠKO-ENERGO CUP, je před námi stále hodně práce, jsme v procesu vývoje naší hry a musíme ji nadále rozvíjet,“ řekl hlavní trenér Joonas Naava.

Pro Bolku teď pokračuje příprava pohárovými kláními. I v této soutěži chce být Bolka maximálně úspěšná. Začíná ve čtvrtek.

Kdo bude prvním soupeřem? Ústí nad Labem má za sebou i zkušenost s nejvyšší soutěží, ale coby nováček se v sezoně 2017/2018 nedokázalo zachránit. Pro český florbal ale vychovalo řadu kvalitních hráčů, v Mladé Boleslavi například působí exústecká dvojice Dominik Beneš a Miroslav Fořt.