Vévodily prvoligové tabulce. Jenže pak přišla pandemie, druhá nejvyšší soutěž zůstala nedohrána a florbalistky FA Mladá Boleslav tak měly zůstat ve stejné soutěži i v pro sezonu příští. Měly, ale nezůstanou!

V nejvyšší české ženské soutěži se totiž uvolnilo jedno místo. Florbalistky libereckého Crazy girls, které byly v loňské sezoně na posledním místě Extraligy, jdou dobrovolně o patro níž. Jejich místo pak nahradí mladoboleslavské hráčky. „Na tuto možnost jsme byli připraveni, a proto bylo rozhodování krátké a jednoduché,“ říká k přijetí svazové nabídky sekretář boleslavské Florbalové Akademie Jiří Diblík. Podle jeho slov klub k postupu do nejvyšší české soutěže systematicky směřoval již několik sezon.

Ve hře o zisk licence byl ještě Třinec, ale první na tahu byla Boleslav. Ta totiž měla v době přerušení soutěží o šest bodů více, než Slezanky. Boleslav tak bude mít v obou nejvyšších českých florbalových soutěžích svoje zastoupení. Stejně tak to mají pouze tři metropole – Praha, Ostrava a Brno.