Její obětí se především stala zakladatelka skladu dětských věcí Eva Ptáčková. Její syn, který pracoval se sedmnáctiletým chlapcem, přiišel domů s vyprávěním o kolegovi nachytaném při krádeži jídla. Ten ji omlouval tím, že mu zemřeli rodiče při nehodě a sám se stará o své dva mladší bratry, aby nemuseli do dětského domova.

Eva Ptáčková se sama pěstounskou péčí zabývá, a tak věc samozřejmě začala řešit - začala zařizovat náhradní "tetu" a současně zveřejnila několik statusů s žádostí o materiální i finanční podporu pro chlapce. Na účtu se nakonec sešlo zhruba 300 tisíc korun.

"Byla jsem úplně v šoku, když mě v pondělí ráno oslovila policie i advokát, který měl chlapcům pomoci, s tím, že k žádné takové nehodě nedošlo," řekla Pražskému deníku. Rodina je podle ní úplná a zřejmě šlo o soustavu mladíkových lží, které se na sebe začaly nabalovat a kterým uvěřila.

"Po zveřejnění případu v médiích jsme vše začali sami šetřit, protože takovýmto způsobem policie skutečně nepostupuje. Prověřováním jsme dospěli k zjištění, že zmíněná organizace se stala obětí podvodu," řekla Pražskému deníku mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Peníze se vrátí dárcům

"Dobrý den, předem chceme poděkovat všem ochotným lidem za vlnu solidarity. Nicméně v tuto chvíli účet uzavíráme a po domluvě s advokátem vracíme veškeré finance zpět na účty dárců. Situace chlapců se zásadně změnila a je nyní v řešení OSPOD. Pokud se Vám částka nevrátí na účet do konce týdne, prosím, kontaktujte nás, ihned vyřešíme," zveřejnila v pondělí odpoledne na facebooku Ptáčková.

"Celé mě to moc mrzí, máme zde i několik věcných darů, pokud si je budou dárci chtít vyzvednout, samozřejmě mohou, jinak budou použity do jiných pěstounských rodin. Až budou všechny obdržené finanční prostředky vráceny, účet zruším, ale dřív to nemohu udělat. Holt asi každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán," uzavřela nešťastná Ptáčková.

Redakce Pražského deníku se omlouvá všem čtenářům, že nedostatečně ověřila prvotní informace o celém příběhu.