Po dlouhé době jsme jim tak všem mohli trochu zpříjemnit období před nejkrásnějšími svátky jara, Velikonocemi. Krátké vystoupení Michala Mertina, kterého nahradil kvůli nemoci po prvním dni David Červa, Nikoly Kračmarové, Tomáše Galbavého a Markéty Zemkové udělalo všem radost a bylo pohlazením po duši. Zvlášť tuhle naši aktivitu ocenili klienti DPS Ludmila v Mělníku a U Anežky v Benátkách nad Jizerou. Naše čtveřice zde obešla asi dvě desítky pokojů v několika odděleních, kde leží převážně nemohoucí klienti. Veselé básničky od Jiřího Žáčka, lidové písničky a trylky ze zobcové flétny vykouzlily úsměv těm, kteří radost mají už zřídka a za kterými už ani nikdo nepřijede.

Velký dík patří i našim cukrářkám z prvního ročníku. Jejich zdobené veselé perníčky udělaly klientům velkou radost. Svým vystoupením jsme potěšili i klienty v DPS U Anežky v Senior Parku v Luštěnicích a v Horkách nad Jizerou. Ve Mšeně jsme museli předat jenom perníčky před DPS. Zde opět začal řádit covid.

Poslední zastávkou tzv. "velikonočního turné" čtveřice našich žáků z DM byl Dětský domov v Krnsku. Tady na čtveřici čekala úplně jiná energie. Jejich vystoupení se rázem rozšířilo o několik velikonočních říkanek. Nejvíce se dětem z Krnska líbily veselé pomlázky. Po perníčcích se jen zaprášilo. Kdepak si je nechat na památku, všichni se do nich hned pustili. Pak došlo i na míčové hry. Takový fotbal v bílé košili se jen tak nevidí. Hezké to bylo, tak jsme slíbili, že zase přijedeme. Dál už netřeba slov. To se musí prožít a zažít.

Všem, kteří vykouzlili  klientům v DPS a dětem v dětském domově úsměv na tváři, patří velké poděkování a pochvala za hezké vystoupení. Díky i všem žákům a žákyním, kteří pod vedením vychovatelů DM připravili velikonoční dekorace a pomlázky. A ještě jednou velké poděkování našim cukrářům. Prostě děkujeme všem, kteří nás v naší charitativní činnosti podporují. Jsou to náročné dny, přesto si plně uvědomujeme, že to co v DM pro naše kamarády děláme, má smysl. Charitativní činnost je a bude i nadále hlavní výchovnou náplní Domova mládeže SOŠ a SOU Horky nad Jizerou.

Autor: Jana Huzilová

Děkujeme za příspěvek!