Závodilo se v záchranářském čtyřboji jednotlivců a v dvojboji štafet. Jednotlivé disciplíny zahrnují např. plavání s ploutvemi, tažení 80kg modelu, plavání s překážkami a další. Domácí záchranáři v průběhu akce nasbírali neuvěřitelných 26 cenných kovů! Suverénně tak ovládli tyto závody, kterých se účastnili zástupci klubů z celé České republiky.

V kategorii A (2001 a starší) bral boleslavský spolek první i druhá místa, a to jak mezi muži, tak mezi ženami. Zasloužili se o to Michal Lhotka (1. místo), Radek Černý (2. místo) a Kateřina Tancmanová (1. místo) a Veronika Výmolová (2. místo). V kategorii B (2002-2003) si mezi muži vyplaval stříbro Jaroslav Obdržal a bronz bral jeho kolega David Soběslavský.

Mezi dívkami pak na bronzový stupínek vystoupala Tereza Výmolová. Kategorii C (2004-2005) ovládl domácí závodník David Pekař, kterého na 2. místě následoval boleslavský Marek Sysel. Mezi dívkami pak stupně vítězů drtivě ovládly boleslavské záchranářky. 1. místo vyplavala Natálie Hrdinová, stříbro brala Barbora Kotoučová a 3. místo vybojovala Kristýna Mňuková.

Podobný úspěch zopakovali i mladší chlapci z kategorie D (2006-2007), když na 1. místo vystoupal boleslavský David Verner, na místo druhé Kryštof Zouhar a na místo třetí Adam Pekař.

V kategorii E pak bral Šimon Štípek 2. místo mezi chlapci. U dívek si Aneta Vaněčková vyplavala 2. místo a Julie Tůmová 3. místo.

Mezi nejmladšími závodníky kategorie F (tedy roč. nar. 2010 a mladší) si nejlépe vedla a na medailové umístění dosáhla Natálie Štěpánková, která vystoupala na stupínek nejvyšší a brala tak zlatou medaili.

Ve štafetových závodech si náš spolek nevedl o nic hůře. Zlaté medaile vybojovali chlapci (Verner, Štípek Š., Pekař A., Zouhar), muži (Lhotka, Soběslavský, Černý, Škanta) i ženy (Kotoučová, Mňuková, Hrdinová a Maršíková). Stříbro pak přidala kvarteta dívek (Štěpánková K., Klotzbergová S., Převrátilová Z. a Tancmanová E.), mužů (Sysel, Pekař D., Vrba a Obdržal) a žen (Výmolová T, Výmolová V., Svobodová a Tancmanová K.). Bronzovou tečku za boleslavskými úspěchy pak napsala čtveřice našich dívek (Vaněčková, Tůmová, Šrámková a Štěpánková N.).

Boleslavští záchranáři tak rozhodně nezklamali a za jejich vzornou reprezentaci jim patří poděkování. Na závěr bych však jménem pobočného spolku VZS ČČK MB chtěla především poděkovat statutárnímu městu Mladá Boleslav, jehož významná finanční podpora napomohla k uspořádání těchto závodů.

Kateřina Tancmanová