"Budova, která sloužila mezi lety 1928 až 1955 jako věznice, je nyní ve vlastnictví soukromé osoby. Nám se s majitelem opět podařilo vyjednat, že nám objekt zapůjčí a umožní prohlídku pro veřejnost. Je to jedna z akcí, kterou jako město pořádáme při příležitosti oslav 75. výročí od konce druhé světové války," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek.

Vzhledem k omezené kapacitě a možnostem budovy budou vstupenky prodávány pouze v přeprodeji, a to už na konkrétní hodinu. Předprodej vstupenek startuje v pondělí 16. března, a k dostání budou pouze v Infocentru a na recepci Domu kultury. "Už nyní je jasné, že zájem o prohlídku bude obrovský, proto jsme nuceni omezit počet vstupenek na osobu. Každý si tak bude moci koupit pouze dva lístky, cena je znovu 89 korun za jeden" dodal Daniel Marek.

Komentované prohlídky začnou v 9 hodin a skupiny budou vpouštěny do bývalé věznice v půlhodinových intervalech. Oproti podzimním prohlídkám bude trasa prodloužena a zájemci se dostanou i do vyšších pater, která byla na podzim pro veřejnost uzavřena. Poslední prohlídka začíná v 18 hodin. Na místě vstupenky nebudou k dispozici, prodávat se budou pouze v předprodeji.

Kultura města Mladá Boleslav