Kateřina Tancmanová (18 let) se v individuálním startu sprinterské disciplíny 50 m Manikin Carry (tažení figuríny) časem 0:43,24 dostala mezi dvacítku nejrychlejších juniorek. Spolu s dalšími členkami juniorského týmu ve 2 štafetových závodech - 4×25 Manikin Relay (tažení modelu) a 4×50 Obstacle Swim Relay (plavání s překážkami) - dosáhly dokonce na místa desátá.

Největším úspěchem však pro osmnáctiletou závodnici i pro českou reprezentaci zůstává výsledek závodu dvojic - Line Throw (hod lanem). Kateřina Tancmanová (chytající lano), společně se svou reprezentační kolegyní z Brna, Annou Tesaříkovou (házející lano), totiž postoupily z dopoledních rozplaveb do odpoledního konkurencí nabitého finále. V napínavém závodě nakonec vybojovaly stříbrnou medaili. Za vítěznou dvojicí z Německa přitom zaostaly o pouhých 28 setin vteřiny. Vzhledem k tomu, že pro Kateřinu i Annu byl tento rok posledním, kdy mohly závodit za juniorský tým, vnímají svůj úspěch částečně i jako stříbrnou tečku za svým čtyřletým působením v české juniorské reprezentaci.

V plážových disciplínách dosáhla Kateřina nejlepšího individuálního umístění v závodě Beach Flags (který spočívá v tom, že závodnice leží vedle sebe na startovní čáře, po odstartování se musí zvednout a doběhnout pro cca 20 metrů vzdálený kolík, který je zabodnutý v písku. Počet kolíků je vždy o 1 menší než počet závodnic. Postupným vyřazováním se startovní pole zužuje a zužuje.). Boleslavská závodnice se probojovala až do finálových kol a přiznává, že 12. místem výrazně předčila svá očekávání.

Michal Lhotka (19 let) zahájil své působení na mistrovství disciplínou SERC (simulovaná situace), kde se svým čtyřčlenným týmem dosáhl na 8.místo. Stejný výsledek se jim povedlo zopakovat ve startech dalších 2 štafet - 4×50m Lifesaver Relay (záchranářská štafeta) a Line Throw (hod lanem).

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl Michal v jedné z nejkomplexnějších a nejnáročnějších bazénových disciplín – 200m Super Lifesaver. Časem 2:32, 91 dohmátl na 14. místě, které v silné evropské konkurenci hodnotí jako úspěch.

Skutečnost, že Česká republika není přímořským státem, znemožňuje přípravu českých záchranářů na poměrně drsné podmínky, které v době závodů v Itálii panovaly. Přesto se Michal v závodech Board Race (závod na záchranářském boardu (prkně)) a Ski Race (závod na záchranářském kajaku) dokázal popasovat s velkými vlnami, větrem i deštěm, a v obou případech se do cíle dostal v TOP 20.

V disciplíně Surf Race (plavání v moři) pak Michal vyplaval dokonce 12. místo. Mladoboleslavský záchranář by se podle svých slov chtěl v budoucnu zaměřit právě na tuto disciplínu a v příštích letech zaútočit na ještě lepší umístění. Pokud se mu opět podaří nominovat se do reprezentace, bude mít možnost dosáhnout svých cílů v září 2020, kdy italské město bude hostit závod mistrovství světa.

Kateřina Tancmanová, Michal Lhotka