Částku, kterou pracovníci Škody vyberou, firma navíc ještě zdvojnásobí a věnuje ji hospici. Že má práce hospicového týmu smysl, dokazuje i stoupající zájem o služby ze strany rodin z Mladoboleslavska. „Za první polovinu letošního roku jsme na Mladoboleslavsku pomohli 85 klientům. O 18 nevyléčitelně nemocných jsme spolu s jejich blízkými pečovali v posledních dnech jejich života,“ říká ředitelka hospice Bohumila Urbanová.

Mnoho zájemců o informace přicházelo také do hospicového stánku u Bondy centra o nedávném Dni zdraví a sociálních služeb, který každoročně pořádá magistrát města Mladá Boleslav. „Lidé se zajímali o domácí hospicovou péči obecně, ale ptali se i na konkrétní služby hospice. Potkali jsme se také s několika lidmi, kteří měli s naším hospicem osobní zkušenost a měli radost, že nás mohou přijít pozdravit a zakoupit si výrobky od našich dobrovolnic,” popisuje Bohumila Urbanová, která spolu s kolegyněmi ve stánku odpovídala na otázky zvídavých kolemjdoucích.

Zastavilo se rovněž několik zaměstnanců Škodovky, kteří o hospici už nějaké povědomí měli a chtěli vědět víc. „Je skvělé, že Škoda Auto umožňuje svým zaměstnancům pravidelné dárcovství, jde jim ve filantropii příkladem a působí osvětově v sociálních službách,“ podotýká Bohumila Urbanová a zdůrazňuje, že právě pravidelné dárcovství má pro hospic nesmírnou hodnotu. „Přestavuje pro nás určitou jistotu, že budeme schopni pokrýt veškeré naše náklady. Klienti si sice péči částečně hradí, ale jedná se jen o symbolický poplatek. Většina péče je hrazena z darů a nově lékařské návštěvy také ze zdravotního pojištění,” doplňuje ředitelka.