Po krátkém přivítání a představení stanovišť, se mohli všichni vrhnout na naše připravené kolečko. S kapkami se házelo na terče. Jedná se o rybářskou závodní disciplínu. Někteří by se v této dovednosti určitě neztratili. V Jizeře se chytaly ryby. No, ryby měly zrovna volno, ale nějaké rybky se na břeh mrkly. O kousek dále vozili místní dobrovolní hasiči děti v člunu. Velice zajímavé byly stany s tematikou, co do přírody nepatří a naopak. S některým odpadem si zkrátka sama příroda neporadí. Dále poznávání fauny a flóry kolem břehů našich vod.

close Ze dne s rybáři v Mnichově Hradišti info Zdroj: Josef Ďurček zoom_in Ze dne s rybáři v Mnichově Hradišti

Zkrátka super strávený čas s rybáři z Mnichova Hradiště. Na úplný závěr se všichni sešli u ohniště, kde si opekli liberecké párky a občerstvili se na cestu zpět do školy. S prázdnou se nevracel nikdo. Každý si díky Středočeskému územnímu svazu odnesl upomínkové předměty s pozvánkou do rybářského kroužku.

close Ze dne s rybáři v Mnichově Hradišti info Zdroj: Josef Ďurček zoom_in Ze dne s rybáři v Mnichově Hradišti

Počasí nám vyšlo. Areál byl krásně připravený. Dětem se dopoledne líbilo. Doufáme, že ne jen kvůli tomu, že se nemusely učit. Co dodat závěrem? Díky všem, kdo akci připravili. SDH Mnichovo Hradiště a Řeznictví Dvořák.

Autor: Josef Ďurček

Děkujeme za příspěvek!