Tradiční soutěž se konala již patnáctým rokem. Tentokrát byla malinko obměněna, protože nám v letošním roce, poprvé za celou existenci soutěže, primátor Mladé Boleslavi odmítl uhradit asistenci zahradníků. Asistence zahradníků z grantu bohužel uhradit nelze a tak nám nakonec pomohou vysadit stromy děti z 5. ZŠ během projektového dne. O strom však nepřišla ani soutěžící družstva, která dostala jako poděkování za účast sazenici jeřábu černého.

Samotná soutěž vypadala následovně. Za každou školu se soutěže zúčastnila 2 tříčlenná družstva. Pro děti bylo připraveno sedm stanovišť, kde si ověřili své znalosti, nejen o stromech, ale i o bylinách, keřích, bezobratlých i obratlovcích.

Roztančené divadlo: Vuk Čelebič a Michaela Nováková.
Do Mladoboleslavského divadla již po šesté zavítají roztančení divadelníci

„Děkujeme všem zúčastněným za to, že si dokázali poradit se soutěžními úkoly, snažili se obstát co nejlépe a soutěžit férově. Jistě je to pro všechny dobrá zkušenost, jak hledat společná řešení v týmu. Rekordní počet přihlášených družstev svědčí o zájmu žáků o přírodu a dění v ní,“ konstatovaly členky ČSOP Klenice, které soutěž připravily.

Vítězné družstvo soutěžilo ve složení Vít Benedikt, Ondřej Žanta a Lukáš Vítek. Na druhém místě se umístili žáci 6. ZŠ Barbora Fidlerová, Barbora Výdová a Olivie Kočová, bronzové umístění patří ZŠ Bezno a družstvu ve složení Dominik Hradecký, Matěj Kocián a Dana Houdková. Všichni členové jmenovaných družstev obdrželi ceny. Členové zbývajících družstev byla odměněna alespoň magnetkou stromu, která jim soutěž připomene.

Ze slavnosti ke 160. výročí pěveckého sboru Stojmír.
V Dolním Bousově oslavili 160 let sboru Stojmír

Poděkování patří vyučujícím, kteří žákům předávají vědomosti, na soutěž je přivedli a soutěžnímu odpoledni věnovali svůj volný čas. Soutěž by se také neobešla bez asistence studentů Osmiletého gymnázia, za což jim patří velký dík.

Autor: Ondřej Kořínek

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!

Odhalení pamětní desky Otýlie Sklenářové-Malé v Dolním Bousově.
První tragédce českého divadla odhalili v Dolním Bousově pamětní desku
Z Přeboru Středočeského svazu karate v Říčanech. Karate TJ AŠ Mladá Boleslav.
Karatisté Auto Škody dobyli Krajský přebor