„Protočilo se tady 250 návštěvníků, takže jsme velice spokojení. Velké štěstí jsme měli na počasí, zapršelo až v neděli nad ránem, ale to už jsme byli ve stanech. I když se nám dvě posádky v rámci sobotního odpoledne nedobrovolně vykoupaly, obešlo se to bez nějakých nepříjemností,“ popsala atmosféru akce Zdeňka Horáčková z pořádajícího oddílu TJ Stonožka Březina.

Odpoledne plné sportu naplno propuklo ve 14 hodin. Pro příchozí dospělé i děti byly připraveny soutěže na břehu, nescházela střelba na branky i na koš, slack line, vzduchovka a mnoho dalších aktivit. Podstatná část programu se pochopitelně odehrávala na vodě, kde se pod vedením zkušených vodáků mohli svézt začátečníci, zatímco pokročilí ve smíšených posádkách rovnou poměřili své síly na trati dvoukilometrového závodu k Loukovskému mostu a zpět, případně si mohli vyzkoušet slalom mezi bójkami.

Soutěžilo se o sportovní vybavení a děti dostaly i něco dobrého na zub. Večer pak vše završilo společné opékání buřtů u táboráku spojené s hrou na kytaru. Zapojila se do něj i parta mladých návštěvníků, kteří se zajímali o členství v oddílu, ráno nám pomohli s úklidem a moc se jim zde líbilo. To nás samozřejmě velice potěšilo,“ neskrývala radost Zdeňka Horáčková.

Autor: Michaela Kratochvílová

Děkujeme za zaslaný příspěvek!