Na kvalifikaci na konci března se na finálový turnaj za Tyršovu župu probojoval Sokol Nymburk a za Fűgnerovu župu družstvo Sokola Benátky nad Jizerou. Limitujícím faktorem účasti v této soutěži bylo vyloučení hráčů, kteří se této sezóně zúčastnili soutěže Českého florbalu čili turnaj mohli hrát pouze hráči bez soutěžních zkušeností. Navíc dozvuky coronavirových omezení dalším družstvům asi nedovolila postavit konkurence schopné celky, a tak se ze soutěže na poslední chvíli odhlásily.

Krásné historické prostory tělocvičny Tyršova domu tak nakonec viděly jen souboje tří sokolských družstev, hraných pro nejmenší mimořádně náročných 2x 10 minut včetně následných dovednostních soutěží formou samostatných nájezdů, které zajišťovaly samostatný bodový příděl.

close Z finále sokolského florbalu v Tyršově domě info Zdroj: Jiří Lhoťan zoom_in Z finále sokolského florbalu v Tyršově domě

Náš tým hned v prvním utkání narazil na pozdějšího vítěze turnaje, velmi dobře a kolektivně hrající družstvo Sokola Náměšť nad Oslavou, kterému podlehl 1:5 a 3:5. Také náš tradiční rival z nedalekého Nymburka, který jsme i na jeho domácí palubovce dokázali několikrát porazit, se tentokrát ukázal také nad naše síly. Navíc díky rozlosování naši nejmenší hráli po krátké přestávce za sebou další zápas a tak i na nejzkušenějších hráčích bylo vidět, že občas hrají na pokraji svých limitovaných sil.

Nymburští disponovali širším hráčským kádrem a přehráli nás dvakrát shodně 2:6. Naším nejúspěšnějším střelcem se stal Hynek Sýkora se třemi brankami. Vedle diplomu a poháru České obce sokolské za třetí místo v turnaji si naši nejmladší odvezli i bronzové medaile a hezké vzpomínky na souboje v historických prostorech Tyršova domu. Zvláštní poděkování patří také rodičům a sourozencům dětí, kteří nás na turnaji doprovázeli a hlasitě nás podporovali.

Autoři: M. Lorenc, T. Cibulka

Děkujeme za příspěvek a gratulujeme ke krásnému třetímu místu!