Děti ze škol přicházely postupně a prošly si kolečko několika zastávek. Připraveno bylo například krátké povídání včetně ukázek fauny a flóry. Děti poznávaly ryby a nějčastější rostliny kolem břehů českých vod. Dalším stanovištěm byla ukázka nejčastějších odpadků po lidech, které se objevují stále všude kolem a do přírody rozhodně nepatří.

Dívky a chlapci si vyzkoušeli i závodní techniku hodu na terče kapkou. O kousek dál byly připraveny udice pro samotný lov. Několika dětem se podařilo chytit malé plotičky. Na dalším stanovišti se všichni svezli na člunu Jednotky Sboru dobrovolných hasičů z Mnichova Hradiště.

| Video: Youtube

Po pár hodinách strávených plněním úkolů všem vyhládlo. Připraveno bylo občerstvení v podobě opékání libereckých párků. Počasí vyšlo na jedničku. Každý si odnesl tašku s upomínkovými předměty a třeba toto setkání někoho zaujalo natolik, že v září zavítá do rybářského kroužku.

Poděkování za podporu patří řeznictví Dvořák, rybářským potřebám Ginto Carp, městu Mnichovo Hradiště a Jednotce Sboru dobrovolných hasičů z Mnichova Hradiště. Dále všem aktivním členům Místní organizace Českého rybářského svazu v Mnichově Hradišti, kteří ve svém volném čase dokázali připravit záživné dopoledne pro přibližně 160 dětí.

Josef Ďurček, místopředseda MO ČRS Mnichovo Hradiště