Mladou Boleslav v nejmladší kategorii výborně reprezentovali Jonášek Štípek a Adélka Kopalová, kteří, ač o dost let mladší, předvedli nádherné výkony. Plavali moc hezky a ve čtyřboji dokázali sekundovat i o 3 roky starším dětem. Celý čtyřboj zvládli zcela bez chyb a za to jim patří veliký dík. Největší úspěch v této kategorii z Mladé Boleslavi zaznamenala Nikolka Klotzbergová, která získala pohár za 4. místo (pouze jeden bod za 3. místem).

V kategorii 2007-2008 jsme měli zastoupení pouze u děvčat, kde jsme měli 3 zástupkyně Anežku Kopalovou, Simonku Klotzbergovou, Anetku Vaněčkovou. Všechny tři holky bojovaly a daly do závodu vše. Obsadily výborné 18., 15., 12. místo. Je vidět, že zvýšení tréninků i v podobě suché přípravy již přináší své dílčí úspěchy.

V kategorii starších žaček jsme měli zastoupení v Elišce Tancmanové, která obsadila výborné 12. místo.

V kategorii mladších a starších dorostenek jsme měly 3 želízka v ohni. Nejlépe se vedlo Veronice Výmolové, která svoji kategorii staršího dorostu vyhrála a předhonila, tak i reprezentantku ČR Natálii Kantovou. V kategorii mladších dorostenek se tentokrát vedlo lépe Evě Maršíkové a skočila na vyhlašovaném 5. místě. Evče Svobodové závody nevyšly podle představ, ale není třeba smutnit, příště bude lépe, ale i tak je 11. místo dobrým výsledkem.

Mezi chlapci jsme měli zastoupení v kategorii 2005-2006 celkem 4 naše mladoboleslavské záchranáře – Matyáše Líbala, který předvedl zlepšení oproti jarní části, ale ještě musíme zapracovat na vytrvalosti a síle v rukou, což se určitě zadaří, protože Matyáš je velmi poctivý v trénincích a navíc absolvuje vždy 2 tréninky suché přípravy. Dále se ve velmi dobrém světle představil Kryštof Zouhar, kde má Kryštof ještě velkou rezervu v disciplíně 100m „zapínačka“, která je velmi náročná.

Sebastien Franc se velmi snažil a předvedl ohromné zlepšení v tažení modelu, který váží 70 kg. David Pekař, ač 1x diskvalifikován, obsadil perfektní 4. místo, zde bude David muset zapracovat na soustředění se před disciplínou, protože samotný 4-boj je velmi náročný zvládnout nejen fyzicky, ale též technicky. Ale vše je o zkušenostech, které David teprve sbírá. Čím více závodů bude mít odzávoděno, tím lépe.

V kategorii dorostu jsme měli 2 zástupce - Štěpána Vrbu a Dana Beneše, kluci po prázdninách absolvovali velmi málo tréninků, proto můžeme na listopadových závodech čekat určitě ještě lepší výsledky než tuto sobotu v Neratovicích. Dan obsadil výborné 6. místo a Štěpán, díky ne zcela povedené pravdě, kousek za Danem na 8. místě.

Celkově bych chtěla všech 16 záchranářů z Mladé Boleslavi pochválit, opět ukázali velikou bojovnost a týmovou spolupráci.

Lenka Vernerová