První kniha Pavly Pavlíčkové Kovaříkové s názvem Rododendron: Za horizontem osudu uhranula hořkým příběhem ženy, které v roce 1969 lidská zášť a zloba podpořená totalitním režimem vyrvala z náručí dvouletou dcerku.

Autorčina nejnovější kniha přinese napětí zejména dětským čtenářům. Na dobrodružné cestě s dílem Mucošci a tajemství alchymie budou objevovat skrytá poselství starých alchymistů a dozví se i mnoho faktů z naší historie. Zábavu si děti užijí také na samotném křtu knížky, kde budou prostřednictvím hry s názvem Po stopách Mucošků odhalovat tajné vzkazy.

Kniha Mucošci a tajemství alchymieKniha Mucošci a tajemství alchymieZdroj: Tereza Kvapil Pokorná

Autorka neváhala malé čtenáře zapojit již během samotné tvorby knihy. Tehdy si přizvala ke spolupráci testovací skupinu čtrnácti dětí, které jí poskytovaly zpětné vazby na příběh i názvy knižních kapitol. „Zapojení dětí do tvůrčího procesu je zábava na obou stranách. Když píšu knihu pro děti, je pro mě klíčové zjistit, jestli je bude bavit a obohacovat zároveň. Navíc dětští čtenáři jsou ve svých hodnoceních opravdu bezprostřední,“ upřesnila autorka Pavla Pavlíčková Kovaříková. Ta aktuálně pracuje na pokračování příběhu Mucošků odehrávajícího se v rudolfínské době.

Zahájení slavnostního křtu knihy Mucošci a tajemství alchymie se uskuteční na mladoboleslavském hradě, který je hlavním sídlem Muzea Mladoboleslavska, v sobotu 12. března od 14 hodin. Osobní setkání s Pavlou Pavlíčkovou Kovaříkovou je lákavé jak pro čtenáře, tak pro začínající autory. Koncem loňského roku se totiž stala spoluzakladatelkou projektu Vydej knihu. „Práce na mých prvních knihách mě svedla do cesty s majitelkou vydavatelství CMYK 57 Irenou Macháčkovou. Dlouho si přála rozjet projekt zaměřený na vydávání knih začínajících autorek a autorů. Neváhala jsem a s radostí přispěla svými zkušenostmi z oblasti marketingu. Po třech měsících fungování máme za sebou již několik úspěšných kampaní a knih ve výrobě. Ten pocit, když poprvé držíte v rukou svou vlastní knihu, je jedinečný a nezapomenutelný,“ dodala Pavla Pavlíčková Kovaříková. Další akce připravuje spisovatelka ve spolupráci s knihovnami v Úvalech u Prahy nebo v Horních Počernicích.

Autor: Tereza Kvapil Pokorná

Děkujeme za příspěvek!