Na své dobrodružné cestě se snaží nalézt skrytá poselství starých alchymistů a odhalit pradávný šepot stínů. Tento dobrodružný příběh je plný nejen zábavy, ale i historických faktů. Autorka Pavla Pavlíčková Kovaříková zasadila děj knihy do malebné oblasti Mladé Boleslavi a přilehlého okolí.

Značná část příběhu se odehrává u romantické zříceniny hradu Michalovice a na mladoboleslavském hradu, kde se nyní nachází muzeum. Nechybí ani Chrám sv. Víta, Karlův most, Anežský klášter či zaniklý klášter Hradiště. „Autorka je velkou milovnicí jak historie, tak dětského světa. Hrdinky a hrdinové její nové knihy si musí poradit bez pomoci moderních technologií a spolehnout se na hodnoty, které připomínají důležitost přátelství, oddanosti a čestnosti,“ upřesnila Tereza Kvapil Pokorná, zakladatelka skupiny Talentovaní Umělci, která spisovatelku podporuje.

Zajímavostí také je, že autorka během tvorby knihy spolupracovala s testovací skupinou čtrnácti dětí, které jí poskytovaly zpětné vazby na příběh i názvy knižních kapitol. Předprodej knihy, který potrvá ještě do 2. září letošního roku, probíhá prostřednictvím crowdfundingové kampaně online nakladatelství Pointa. Ta umožňuje, aby se veřejnost podílela na skupinovém financování a sama tím přispěla k vytvoření knihy.

Vedle výhodné koupě knihy láká autorka své fanoušky i na řadu zajímavých odměn v podobě dárků s knižními postavičkami, vstupenek na strašidelné prohlídky historického podzemí Prahy nebo na ubytování v Jizerském penzionu. Nechybí ani možnost podpory dobročinnosti. Autorka totiž plánuje zaslat knihy dětem z oblasti zasažené tornádem na Moravě.

K pomáhajícím aktivitám má sama blízko, působí jako dobrovolnice v domově seniorů. „Pavla Pavlíčková Kovaříková je důkazem toho, že talent zraje s věkem. Během začátků své literární tvorby se nebála čelit problémům s dyslexií, což nadané často odrazuje. Ještě před zahájením kampaně projevily zájem o nákup knihy i základní školy a kulturní instituce. Myslím, že o autorce ještě hodně uslyšíme,“ dodala Tereza Kvapil Pokorná.

Autor: Tereza Kvapil Pokorná