Stromy doplnilo i 395 keřů. Do sázení se zapojilo 250 dobrovolníků ze společnosti Škoda Auto, Komerční banky a obyvatel obcí, kde se výsadby uskutečnily. Pro připomenutí stojí za zmínku, že v roce 2022 bylo vysázeno 435 stromů a v roce 2021 v covidové době 413 stromů.

Zdroj: Youtube

Milada Vrbová vyzdvihla bravurní spolupráci například s obcí Čistá. Tak jako každý rok obec zajistila vykopání děr, přivezení kompostu, výsadeb se účastnil místní majitel zahradnictví Václav Tomsa. „Během tří let jsme tam vysadili už tři aleje. O stromy se obec skvěle stará, loni jsme jim z projektu koupili i dvě lavičky, které k alejím umístili,“ podotkla Milada Vrbová.

Ze sázení stromků mezi Pěčicemi a Jabkenicemi.
Ochránci přírody se za pomoci zaměstnanců firem snaží zacelit ztráty v krajině

Podle ní není tolik výsadeb jednoduché zorganizovat, protože Český svaz ochránců přírody Klenice je nezisková organizace, která nemá vlastní zaměstnance a všichni to dělají ve svém volném čase. Kromě zajištění financí je potřeba domluvit podporu, technickou pomoc a hlavně dobrovolníky.

Zdroj: Youtube

„Akce to byly krásné, ale jsem ráda, že je to za mnou. Dala jsem tělu zabrat. Teď si potřebuje odpočinout,“ dodala předsedkyně.

Výsadby, které se na podzim na Mladoboleslavsku uskutečnily:
120 ovocných stromů mezi Jabkenicemi a Pěčicemi
100 ovocných stromů mezi Násedlnicemi a Zájezdy
110 ovocných stromů kolem polních cest u Budy
90 ovocných stromů mezi Bosní a Lhoticemi
35 ovocných stromů podél polní cesty u Čisté
40 ovocných stromů mezi Dolním Bousovem a Markvarticemi