Letošní rok byl pro mladoboleslavský oddíl capoeiry zvlášť slavnostní. Už v červnu oddíl oslavil výročí slavnostním ceremoniálem nazvaným „Batizado e troca de cordas“, což je tradiční událost, při níž dochází k předání nových pásků. Druhý prosincový víkend pak přinesl další vrchol oslav, a to seminář s významným mistrem capoeiry, Mestre Paçocou, který je s oddílem spojen již od jeho počátků. Jeho přítomnost a zkušenosti jsou pro členy oddílu nejen inspirací, ale i důležitým směrováním v rozvoji jejich dovedností.

| Video: Youtube

Oddíl capoeiry v Mladé Boleslavi patří k dlouhodobě úspěšným a uznávaným skupinám v České republice. Za jeho dlouholetý úspěch vděčí zejména spolupráci s TJ Sokol Mladá Boleslav, který oddílu poskytuje prostory pro pravidelné tréninky a umožňuje pořádání seminářů a mezinárodních akcí. Kromě toho oddíl oceňuje podporu města, společnosti Škoda Auto a dalších partnerů, jako jsou První Boleslavská, Česká Asociace Capoeiry, Ško-Energo a další.

Velký dík patří i všem členům rodiny Vem Camará Capoeira, zejména učitelům a mentorům z dalších měst, kteří se na rozvoji oddílu podíleli. Mezi nimi vynikají jména jako Contramestre Robocop, Contramestre BigBaby, Professor Latinho a Professor Girafa.

V rozhovoru Contramestre Atabaque, vlastním jménem Karel Popovič, vyjádřil svou vděčnost všem, kteří se na rozvoji oddílu podíleli. „Zpočátku jsem byl v mnoha věcech sám, ale brzy jsem si uvědomil, že bez podpory ostatních to nepůjde. Capoeira mě změnila, a i když jsem si nikdy nemyslel, že bych mohl být vzorem pro ostatní, dnes doufám, že můj přístup může inspirovat lidi na jejich vlastní životní cestě, stejně jako mě inspirovala capoeira a Mestre Paçoca," řekl Karel Popovič.

Oddíl již plánuje řadu dalších akcí a projektů pro příští rok, přičemž si klade za cíl pokračovat v rozvoji capoeiry v Mladé Boleslavi a inspirovat další generace tímto dynamickým a kulturně bohatým bojovým uměním.