V sobotu 8. června 2024 se konaly jedinečné závody Vodní záchranné služby, tzv. „plážové disciplíny“. Tyto závody se v České republice konají pouze jednou ročně a pro mladoboleslavské záchranáře a českou reprezentaci v tomto sportu byly poslední možností otestovat si svou formu před nadcházejícím MEJ v Německu a MS/MSJ v Austrálii.

Organizace závodu byla velmi dobře zvládnuta od pořadatelů i přesto, že se letos musely závody uspořádat s rekordním počtem účastníků.

Závody jsou velmi náročné. Účastník musí zvládnout 4 individuální disciplíny. Pro 7 nejlepších byla připravena bonusová disciplína „oceanman“, která je kombinací všech 4 disciplín jednotlivců. Jde o jízdu na boardu, kajaku, plavání a běh. Mezi TOP 7 mužů bez rozdílu kategorií se nominovali 3 naši závodníci – Verner David, Pekař David a Pekař Adam. Mezi TOP 7 žen se nominovaly 3 naše závodnice – Barbora Kotoučová, Kristýna Mňuková a Natálie Hrdinová. Nejlepší mezi muži v této disciplíně byli David Verner – 2. místo, David Pekař – 4. místo, Adam Pekař – 5. místo. Mezi ženami se naše závodnice umístily na 1. místě Barbora Kotoučová, 4. místě Kristýna Mňuková, 5. místě Natálie Hrdinová.

Výpis z výsledků čtyřboje jednotlivců, který se skládal z těchto disciplín: plavání, kajak, board, vyřazovací běh „tzn. kolíky“:

Kategorie 2010-2011
1. místo Bogdan Baleca
3. místo Syfax Belkacem
2. místo Kristýna Mannová

Kategorie 2009-2008
3. místo Johanka Hnátková

Kategorie 2007-2006
1. místo Verner David

Kategorie 2005 a starší
2. místo Kotoučová Barbora
2. místo Pekař David

Dále byly na programu štafety čtveřic, a dvojic. Ve štafetách se naši závodníci vždy umístili na stupních vítězů.

Dvojice: disciplína záchrana na boardu
1. místo Jaček, Štípek
3. místo Hnátková, Baleca
1. místo Verner, Pekař A.
3. místo Pekař D., Franc
3. místo Klotzbergová S, Tůmová

Čtveřice: disciplíny: oceanman (běh, kajak, board, plavání) a záchrana tonoucího plavce s pomocí ploutví a záchranářského pásu
1. místo Klotzbergová N, Mannová, Belkacem, Baleca
1. místo Pekař D., Franc, Mňuková, Hrdinová
2. místo Výmolová, Obdržal, Richter, Kotoučová
1. místo Verner, Štípek, Pekař A., Jaček