Po úvodní skladbě potlesk přivítal sólistu na čelo Evu Pinkasovou, a když se rozezvučely její struny při skladbě Benedictus, téměř nikdo nedýchal. U dirigentského pultu se střídali šéfdirigent Kamil Mezihorák a dirigent Marek Müller, kdy z projevu obou byla znatelná silná emocionalita celého koncertu, kterou zesilovali i zpěváci Karel Jakubů a Markéta Amerigi.

Nečekaným pěveckým hostem byla i sopranista z Divadla F. X. Šaldy v Liberci Radka Černíková, kdy i při jejím zpěvu některým nezůstalo „oko suché“.

Celý orchestr se svými hosty tak vytvořil nezapomenutelný zážitek předvánoční nálady, muzikanti i dirigenti si pochvalovali skvělou akustiku sálu a byli moc vděčni, že firma Škoda Auto, která je jejich hlavním partnerem a bez jejichž podpory by již dávno nemohli existovat, jim tento adventní koncert v prestižních prostorách umožnili dát jako vánoční dárek pro občany Mladé Boleslavi a blízkého okolí. A navíc byli potěšení, že na koncert přišli i zástupci společnosti Škoda Auto.

Největší poděkování ale vždy patří všem divákům, kteří rádi chodí na koncerty Podnikového dechového orchestru Škoda Auto Mladá Boleslav a rádi se ponoří do jejich libých tónů.

Posluchačům se koncert tak líbil, že ještě nakonec pod bouřlivým potleskem došlo dva přídavky. Při vánočních koledách si všichni zazpívali a závěrečnou písní „Proč bychom se netěšili“ bylo naznačeno, že celý orchestr se bude vždy těšit na plné hlediště při každém jejich vystoupení.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoce, Vánoce přicházejí…

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!