Gamingová část programu začala exhibičním duelem mezi týmy Škoda Auto Vysoká škola a Škoda Auto Střední odborné učiliště strojírenské ve hře League of Legends (LoL), kterou ovládli boleslavští vysokoškoláci. Následně se do svých bitev pustili účastníci finálového turnaje, kde si to v LoL, FIFA a NHL rozdalo dohromady více než 500 hráčů. Vítězem „Lolka“ se stal tým Dynamo Eclot, hráčské fotbalové umění nejlépe uplatnil Vojtaa96 a hokejový herní turnaj ovládl účastník s přezdívkou Shebby33.

| Video: Youtube

Doprovodný program prozářila velká jména svých oborů. Na simulátorech si mohli návštěvníci zazávodit přímo proti živoucí rally legendě Janu Kopeckému, o umělé inteligenci pohovořit s hvězdou digitální antropologie Sarou Polak a děním na hlavní stagi provázel herní guru a moderátor Mikuláš Tuček. Návštěvníci s dětmi zase často mířili do přistaveného kamionu Škoda Edu.Lab, kde mají budoucí vědecké talenty možnost experimentovat s technologiemi hravou formou.

„Gaming je zábavním fenoménem, který dnes svou globální popularitou překonal například i hudební nebo filmový průmysl. Zároveň v posledním roce došlo k překotnému vývoji na poli technologií a především umělé inteligence. Akce jako Future Playground dokáží tyto trendy zhmotnit na jednom místě a ztělesňují jednu z priorit Nadačního fondu Škoda Auto, kterou je podpora technologického vzdělávání v regionech. Věřím, že událost bavila jak hráče, tak technologické talenty a nadšence všech generací,“ shrnul letošní Future Playground ředitel pořádajícího Nadačního fondu Škoda Auto Ladislav Kučera.