V obrovské konkurenci téměř šesti desítek klubů z České republiky, a to jak v České Lípě, tak v Domažlicích, čekal mladoboleslavské plavce nelehký úkol - obhájit skvělá umístění z Letních pohárů. Kvalifikační časy již dopředu avizovaly vícenásobné útoky na stupně vítězů. Prognózy o medailových hodech se navzdory neustále se zvyšující a narůstající konkurenci do puntíku potvrdily. Navíc obhajoby umístění z Letních pohárů se podařilo naplnit nad očekávání.

Linda Máková, Anežka Dutá, František Hulčík a Patrik Eliáš získali v České Lípě celkem devět zlatých, pět stříbrných a jednu bronzovou medaili (oproti deseti zlatým a jedné stříbrné medaili z Letního poháru). Barbora Jandová přivezla z Domažlic svou první zlatou medaili a k tomu přidala ještě bronzovou medaili (na Letním poháru brala dvakrát stříbro a dvakrát bronz).

V sobotním celodenním programu se boleslavští plavci českolipskému publiku představili jednotlivě celkem v 19 disciplínách, společně pak v polohové a kraulové štafetě. Hned v první znakové disciplíně brala Linda Máková svou první zlatou medaili a zároveň posunula hranici svého osobního rekordu, Františkovi Hulčíkovi jisté zlato ze stejné disciplíny uniklo díky bdělosti rozhodčích a za drobnou chybu při obrátce byl diskvalifikován.

V rychlém sledu pak následovaly disciplíny plaveckých způsobů kraul, prsa a motýl a následně byl celý dopolední program završen jejich kombinací, tedy polohovou štafetou. Obdobně plavci pokračovali i po obědové pauze, celý den pak završila opět štafeta, tentokráte kraulová.

Za své výkony v průběhu celého dne si plavci odvezli opravdu skvělá umístění a mnoho osobních rekordů: Linda Máková pět zlatých a jednu bronzovou medaili, František Hulčík čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili, společnými silami ve spolupráci s Anežkou Dutou a Patrikem Eliášem pak všichni, a to absolutně nečekaně, brali krásnou stříbrnou medaili za polohovou štafetu.

K medailovým úspěchům plavci z Mladé Boleslavi navíc přidávali i nové krásné osobní rekordy. Patrikovi Eliášovi se to podařilo dokonce ve všech třech svých individuálních startech, Anežce Duté ve dvou ze čtyř startů a Linda Máková s Františkem Hulčíkem brali po jednom „osobáku“ v rámci svých šesti startů.

Maximální možný počet startů v Domažlicích

Celodenní plavecký maraton se konal i v Domažlicích za účasti Barbory Jandové a Jonáše Štípka z Mladé Boleslavi. Oba se kvalifikovali a publiku se představili v maximálním možném počtu startů, tedy každý v šesti disciplínách. Avšak štafetu se vzhledem k nízkému počtu plavců ročníku 2012 složit nepodařilo.

Barbora Jandová hned ve svém prvním vystoupení brala krásné třetí místo v těžké disciplíně na 100 metrů motýla. Následně se po náročných disciplínách, kde se vždy dokázala umístit v top 10, ke konci druhého půldne doslova vybičovala k nadlidskému výkonu a v disciplíně na 50 metrů motýla brala zlatou medaili navíc umocněnou novým osobním rekordem.

close Mladoboleslavská plavkyně Barbora Jandová skončila na Zimním poháru České republiky jedenáctiletých v Domažlicích na prvním místě. info Zdroj: Lenka Jandová zoom_in Mladoboleslavská plavkyně Barbora Jandová skončila na Zimním poháru České republiky jedenáctiletých v Domažlicích na prvním místě.

Neztratil se ani Jonáš Štípek, který v několika svých disciplínách vždy atakoval hranici top 10, zároveň pokaždé když skočil do vody, tak z ní vylovil osobní rekord a to se mu podařilo celkem šestkrát.

Poděkování předně patří všem mladoboleslavským plavcům za skvělou reprezentaci oddílu, dále jejich trenérům a za podporu také rodičům. Uznání si zaslouží rovněž českolipský pořadatel, pro něhož se jednalo o první takto velkou akci a nutno říct, že se zhostil ji více než s grácií. Závody proběhly naprosto bez problémů, v krásném prostředí a pohodové atmosféře. Ceny mladým plavcům pak předávali starostka České Lípy, bývalí dospělí plavečtí reprezentanti s účastí na olympijských hrách a tamější vedení a činovníci oddílu.