Ačkoli chyběly závodní bloky s posuvnou odrazovou deskou, znakové starty, došlo k několika chybám v rozpise rozplaveb a byl zrušený každoroční večírek pro všechny, tak motivace nechyběla a medaile cinkaly hned od samého začátku.

Mistry České republiky se ve svých kategoriích stali: Jiří Janovský na 200 metrů prsa a 200 metrů motýlek (k tomu byl na obou tratích druhý v absolutním pořadí na body masters a na 200 metrů motýlek dokonce vytvořil nový český rekord v kategorii 35 až 39 let), Blanka Grulichová na 400 metrů volný způsob a 100 metrů volný způsob, Radka Brabcová na 200 metrů motýlek a 200 metrů volný způsob, Ondřej Eliáš, který se vrátil na republikový šampionát do České Lípy po dlouhých patnácti letech, bral zlato na 50 metrů prsa a 100 metrů prsa, Radek Šitera byl zlatý na 50 metrů motýlek a 100 metrů motýlek.

Lukáš Sobotka získal „pouze“ bronz na 200 metrů volný způsob a 100 metrů volný způsob. Na Martina Bruchu vzhledem k velké konkurenci v jeho kategorii medaile nezbyla, tak snad přiští rok.

K zamyšlení do budoucna by určitě bylo znovu uspořádat Mistrovství České republiky masters v Mladé Boleslavi, vzhledem k nynějšímu rozpisu, kde chybějí disciplíny pro vytrvalce, a lepšímu zázemí pro diváky i závodníky. Těm patří poděkování, přání štěstí do další sezony a hodně sil do nadcházejícího světového šampionátu v katarském Dauhá.