Medailových úspěchů bylo ze strany mladoboleslavkého klubu k vidění opravdu hodně, důkazem buď 30 umístění na stupních vítězů, z toho šest plavců vybojovalo titul přeborníka kraje.

V ženských kategoriích předvedla rozhodně nejmilejší překvapení „sváteční“ plavkyně a toho času trenérka družstva B Simona Šindlerová, která po čtyřech bronzech urvala zlato na 100 metrů znak a k tomu ještě překonala na 100 metrů volný způsob minutovou hranici časem 59,73. Její mladší spoluplavkyně Lada Máková brala dvě stříbra a bronz, Kateřina Hradská získala stříbro na 200 metrů volný způsob a druhá nejstarší účastnice přeboru Natalie Stránská vyplavala bronz na 50 metrů prsa.

close Z plaveckého Zimního přeboru Prahy a Středočeského kraje v Mladé Boleslavi. info Zdroj: TJ Auto Škoda Mladá Boleslav zoom_in Z plaveckého Zimního přeboru Prahy a Středočeského kraje v Mladé Boleslavi. Mezi muži bylo k vidění hned několik soubojů domácích plavců o nejvyšší stupínky, především generační souboj prsařů Jiří Janovský versus Jakub Turek, kteří se utkali o zlato hned dvakrát, a to na 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Úspěšnější byl v obou případech zkušenější Jiří Janovský, který vyškolil svého mladšího kolegu a na obě tratě si doplaval pro zlato, přičemž ve zmiňované polohovce vytvořil jak osobní, tak i oddílové maximum časem 2:12,86.

Jakubu Turkovi to nemuselo být líto, spravil si chuť prvním místem na poloviční trati - 100 metrů prsa, pokoušel se o zlato ještě na stejné vzdálenosti na polohovce, ale tam byl tentokrát rychlejší Ondřej Hašlar.

Další přímý souboj o zlato předvedla dvojice Jakub Mittner - David Verner na 200 metrů motýlek, kde byl rychlejší Jakub Mittner v novém osobním rekordu 2:11,46, což na první místo stačilo, ale na oddílový rekord v držení Davida Vernera už nikoli, byť jen o tři desetinky. Své vystoupení pak ještě doplnil zlatem na nejrychlejší trati - 50m volný způsob. David Verner nezůstal pozadu a s přehledem si doplaval pro zlato na trati 800 metrů volný způsob.

Mezi medailisty se z mladoboleslavských řad objevili ještě tito plavci: Adam Pekař dvakrát stříbrný na 800 metrů volný způsob a 1500 metrů volný způsob, Bruno Brejcha 3. místo na 50 metrů volný způsob a Michal Redlich taktéž bronz, v jeho případě na trati 100 metrů prsa.

Ostatní plavci Tělovýchovné jednoty Auto Škoda Mladá Boleslav sice zaostali za medailovými pozicemi, ale to je rozhodně nemusí mrzet, jelikož i sbírání zkušeností se počítá, zvlášť v případě konkurence těch nejlepších z obou krajů, jak Prahy, tak i středních Čech.

Poděkování si kromě plavců, kteří rozhodně patří mezi krajskou elitu, zaslouží i rozhodčí a organizátoři závodů, díky kterým proběhlo vše hladce a bez průtahů. Dále pak poděkování směřuje trenérům, bez jejichž vedení by se takových výsledků rozhodně nedosáhlo. V neposlední řadě i plaveckému výboru Tělovýchovné jednoty Auto Škoda Mladá Boleslav, který bez jakékoli finanční odměny vede klub vstříc úspěchům na závodním poli.