„Doufám, že si najdete něco z mé fantazie, co vás osloví nebo alespoň pobaví,“ pozvala Mirka Koubková zájemce na svou expozici keramiky, obrazů a šperků, která potrvá do soboty 10. února.

Význam vlastních děl moc nevysvětluje. Podle ní každý, kdo se o výtvarné umění zajímá, má své představy a empatii – ten rozumí. A to, že její cesta je spjatá s užitým uměním, se kterým jsou lidé dennodenně v přímém kontaktu, je očividné.

Z výstavy Fotoklubu Sokol Mladá Boleslav v Bělé pod Bezdězem.
Zima inspirovala boleslavské fotografy. Výstavu uspořádali v Bělé pod Bezdězem

Například na nových obrazech pro zmíněnou výstavu začala Mirka Koubková pracovat v období léta, když byly v její verandě u velkého stolu ještě teplé a dlouhé večery. Tak vznikaly další ekologické obrazy z takzvaného ručního papíru. Je v nich použito pouze odpadového materiálu, papír do sběru, bez přidání jakéhokoliv umělého barviva. Do tohoto druhu práce je vložena také nezměrná trpělivost i fyzická síla.

Pozvánka na výstavu keramiky, obrazů a šperků Mirky Koubkové v Městském paláci Templ v Mladé Boleslavi.Pozvánka na výstavu keramiky, obrazů a šperků Mirky Koubkové v Městském paláci Templ v Mladé Boleslavi.Zdroj: Městský palác Templ v Mladé Boleslavi

O Mirce Koubkové
V „dávných dobách svobodného života“ návrhářka a výtvarnice v Jablonexu v Železnobrodském skle. Také s láskou vedla výtvarné kroužky v Domě dětí v Liberci. Po přestěhování z milovaného Liberce do Mladé Boleslavi našla naštěstí další krásnou práci v lidové škole umění, nyní základní umělecké škole, kde dosud vyučuje výtvarnou tvorbu v přípravném ročníku výtvarného oboru. Ve skromných ukradených chvilkách, o prázdninách, většinou po nocích, se snaží tvořit dál.