Na několik šansonů doprovodí zpěvačku violoncellista Ladislav Schneider. Vystudoval konzervatoř, věnuje se rozličným hudebním projektům a vyučuje violoncello na Základní umělecké škole Taussigova v Praze.

V rámci koncertu vystoupí i Auriel, devítiletý syn Evy Cendors. Některé z písniček skládal s maminkou a některé dokonce sám. První song složil v pěti a půl letech.

| Video: Youtube

Eva Cendors si sama píše hudbu i texty ke svým písničkám. Zpěv doprovází hrou na kytaru. Její hudba je plná něhy, citlivosti i slovanské melancholie. V poetických textech, v nichž opěvuje nesmrtelná témata lásky, svobody a naplněného života, přechází hravě z češtiny do francouzštiny a do angličtiny. Řada písní je také poctou a oslavou ženy.

Jako herečka spolupracovala s režiséry Pascalem Ferran, Olivierem Mégatonem nebo Audray Danou. V jejím hlasovém podání zazněly literární texty a romány jejího manžela Pierra Cendorse. Pracuje pro francouzský rozhlas - France Culture.

Řekli a napsali o Evě Cendors

* Vaše hudba je balzám na duši. (diváci po koncertě v Českém Dubě)
* Bylo to úžasné jako vždycky. (po koncertě v Liberci)
* A kdy bude další? (po koncertě v Českém centru v Paříži)
* Vaše hudba léčí. (divačka se slzami v očích po koncertě na Smržovce)
* Úžasná hudba plná jemnosti a lidskosti. (časopis Happinez, Paříž)

Eva Cendors vyrůstala v Jablonci nad Nisou, vystudovala v Praze francouzskou filologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a divadelní antropologii na DAMU. V průběhu dvaceti let žila a působila jako herečka a písničkářka ve Švýcarsku a ve Francii. Ve filmech a seriálech si zahrála se slavnými francouzskými, americkými i českými herci (v Čechách s Jiřím Bartoškou, Vojtěchem Kotkem a Markétou Plánkovou v seriálu Mordparta). Ve francouzském rádiu propůjčila svůj hlas hrdinům rozhlasových her a zazpívala Kubišové Modlitbu pro Martu. Jako písničkářka uvedla řadu koncertů v Paříži i dalších francouzských městech. Na kytaru ji tam doprovázel Maurice Yacobi - kytarista Charlese Aznavoura či Mireille Mathieu.