Ten svým soupeřům nejprve nedal šancí v disciplíně kihon, kde jasně ukázal, že technická disciplína mu nedělá žádný problém, a zvítězil.

Následovala kategorie kata mladších žáků 7 až 9 let. Do finálového duelu se probojoval Tokariev společně s oddílovým kolegou Michalem Ivanchukem. Renat nakonec zvítězil 2:1, když poprvé cvičil mistrovskou kata Bassai Dai.

Stejné finálové obsazení se zopakovalo i v kumite žáků 7 až 9 let bez rozdílů hmotnosti. Boleslavští chlapci nedali ve čtvrtfinále ani v semifinále šanci soupeřům a prošli do tradičního finále. Tam byl znovu šťastnější Tokariev a bral třetí zlatou medaili.

Karatisté TJ Auto Škoda Mladá Boleslav na Mistrovství České republiky SKIF ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové.
Karatisté z Boleslavi jsou čeští mistři. Na stupně vítězů je doprovodili syslové

Skvělým výkonem se prezentovala Mylana Kyselova v kumite dívek 7 až 9 let do 30 kg. Čtvrtfinálovou soupeřku rozdrtila 10:0 před časovým limitem a suverénní byla i v semifinále. Finále bylo v jasné režii boleslavské závodnice, která si s přehledem si odvezla zlatý pohár.

Bronzovou medaili vybojoval David Marek v kumite žáků 10 a 11 let 7-8. kyu do 40 kg, který podal zlepšený a útočný výkon. Dvě čtvrtá místa tentokrát patřila jeho bratru Danovi Markovi. Nejprve se dobrým výkonem probojoval do semifinále v kihonu, kde nestačil na svého soupeře. V boji o třetí místo těsně prohrál. Na bramborové vlně pokračoval v disciplíně kumite. I přes stále se zlepšující výkon to tentokrát na medaili nestačilo.

Zdroj: Youtube

Smolný den prožil Damian Ona. Ve čtvrtfinále vedl nad svým soupeřem 7:2, když 10 vteřin před koncem vyšlápl ze zápasiště a byl technicky napomenut. Následovalo další vyšlápnutí při úhybnémm manévru před nekontrolovaným kopem soupeře. Toto napomenutí však bylo fatální a závodník Ona byl ze zápasu vyloučen.

„Nezbývá než špatný výsledek hodit za hlavu a pokračovat dál v nastavené přípravě. Klání v Ústí nad Orlicí jasně ukázalo, že naši závodníci jsou velice dobře připraveni obsazovat medailové pozice na všech turnajích. Naše další příprava směřuje na Národní pohár v Českých Budějovicích a následně na Mistrovství České republiky FSKA v České Lípě,“ zhodnotila trenérka Ludmila Nentwich.

Nejstarší závodník v Lounech vybojoval dvě stříbrné medaile
Ladislav Mareš se v sobotu 20. května medailově prosadil na 15. ročníku Memoriálu Miroslava Šianského v Lounech. V kata mužů i v kata masters nad 40 let jako nejstarší ze závodníků dokázal vybojovat dvě stříbrné medaile.

Ludmila Nentwich, TJ Auto Škoda Mladá Boleslav