Boleslavští karatisté vyrazili tentokrát v menším počtu. Vinou nemoci nemohla do bojů o postupové body zasáhnout Aneta Farová mezi žákyněmi a Tereza Kaulfusová mezi dorostenkami. Sedmičlenný tým měl však velké ambice.

Hned na úvod začala na všech zápasištích soutěž kata. Renat Tokariev bez zaváhání procházel takzvaným pavoukem a postupně porazil čtyři soupeře. Ve finále na něj čekal šikovný závodník z Českých Budějovic, kterého Renat Tokariev porazil skvěle zacvičenou mistrovskou kata Empi a bral zlatou medaili.

V této kategorii se výborně předvedl i Michal Ivanchuk a ukázal, že také on patří mezi špičku. Těsná prohra o třetí místo je i tak skvělým výsledkem a patří mu důležité body do postupové tabulky.

Tým mladoboleslavských karatistů na krajském přeboru v Říčanech u Prahy.
Mladoboleslavští karatisté zářili na krajském přeboru. Získali čtyřicet medailí

V kata se ostatním závodníkům z Mladé Boleslavi příliš nedařilo a nikomu se nepovedlo postoupit do třetího kola. I proto byla následující disciplína kumite plna očekávání. Nečekaně musela okusit novou váhovou kategorii Mylana Kyselová a rozdíl byl na boleslavské závodnici patrný. V kategorii žákyň 7 - 9 let nad 30 kg se nedokázala prosadit a neprošla kvalifikací.

V kategorii kumite žáků 7 - 9 let nad 32 kg se sešli opět dva zástupci města automobilů. Renat Tokariev si po přechodu do vyšší váhové kategorie vedl naprosto zkušeně. Hned v prvním kole porazil vítěze předchozích dvou kol národních poháru 4:0 a ukázal, že jde bojovat o nejvyšší příčky. Čtyři vítězné zápasy znamenaly druhou zlatou medaili a označení nejlepšího závodníka národního poháru. Nikdo jiný nedokázal zvítězit v kata i kumite.

Michal Ivanchuk se také medailově prosadil. V prvním kole sice podlehl budoucímu finalistovi Frintovi z SKP Písek, ale v repasáži už nezaváhal a po dvou vyhraných utkáních vybojoval velmi cenný bronz a postup na mistrovství České republiky. Navázal na stříbrnou medaili z předchozího kola národního poháru. Tato kategorie dává velkou naději pro boleslavské barvy na blížícím se republikovém šampionátu.

Mladoboleslavský judista Adam Kopecký (druhý zleva) se stal v Praze Mistrem České republiky 2023.
Mistrovský titul vybojoval Adam Kopecký. Jeho bratr Matěj překvapil v Berlíně

Další boleslavská závodnice, která se představila v disciplíně kumite, byla Aneta Sochová, a to v kategorii žákyň 10 - 11 let nad 40 kg. Nepodařilo se jí však přetlačit soupeřku a projít přes eliminační kola.

Poprvé se na národním poháru objevili sourozenci Dan a David Markovi. Ti ovšem nechtěli pouze sbírat zkušenosti. David Marek soutěžil v kategorii žáků 10 – 11 let do 35 kg. Po dvou vyhraných zápasech těsně podlehl v semifinále budoucímu vítězi Tojšlovi, když neudržel slibné vedení. V boji o bronzovou medaili byl boleslavský závodník mnohem aktivnější a právem vybojoval třetí příčku.

Dan Marek si v kategorii do 40 kg vedl také skvěle. Ve třetím kole sice podlehl budoucímu finalistovi z Českého Krumlova, ale v opravných bojích zmobilizoval síly a vyhrál svůj třetí zápas. Následný přímý souboj a bronzovou medaili prohrál jen velice těsně a bral čtvrté místo.

Mladoboleslavští karatisté na 21. ročníku Wakizaši Cupu v Nymburce. Na snímku první Michal Ivanchuk a druhý Renat Tokariev na stupních vítězů v kumite žáků nad 30 kilogramů.
Wakizaši Cup: nepřesní rozhodčí udělali z dlouholetého turnaje v karate frašku

Jako poslední z boleslavských karatistů nastupoval v kumite starších žáků do 50 kg zkušený Damian Ona. Velice soustředěným výkonem prošel díky třem vítězstvím s přehledem do finále. Tam na něj čekal dobře technicky vybavený soupeř z Českých Budějovic, Který byl pro boleslavského závodníka ve velice pěkném souboji nad jeho síly. Damian Ona tak získal cennou stříbrnou medaili.

„Naši závodníci nastupovali s velkou pokorou a obrovským soustředěním. Výsledky jsou naprosto fantastické, ale já si především vážím obrovského nasazení a skvělých výkonů. Za žádného stavu nikdo nic nevzdal. Některé zápasy se vyhrály dokonce až v poslední vteřině. I to svědčí o velké vůli. Jsem na všechny moc pyšná,“ zhodnotila národní pohár mladoboleslavská trenérka Ludmila Nentwich.

„Velká gratulace patří závodníkům i rodičům. Šlapeme jako jeden tým a na závodech je to vidět. Určitě teď nepolevíme. Před mistrovstvím České republiky nás čeká ještě oddílové soustředění, kde vyladíme formu k dokonalosti,“ dodala Ludmila Nentwich.