Titul mistryně republiky vybojovala v kategorii agility dívek 10-11 let suverénním způsobem Viktorie Chmelárová. Ke zlaté medaili přidala ještě bronz v kihon ido. Od příštího roku se tato talentovaná závodnice zápoji do disciplíny kumite.

Skvěle si vedl její oddílový kolega Sebastian Stanislav. Ten vybojoval dokonce tři cenné kovy. Stříbrnou medaili a titul vicemistra republiky získal v disciplíně agility mezi chlapci do 7 let a dva bronzy si připsal v disciplíně kihon ido a kumite balloon.

Zdroj: Youtube

Vicemistryní České republiky v kata žákyň 8-9 let se stala Mia Galbavá, když se po delší nemoci vybičovala ke skvělému výkonu. Bronzovou medaili v kata žákyň 12-13 let získala Ivana Vostruhová, která se také vracela na tatami po delší rekonvalescenci, a předvedla skvělý výkon.

Těsně pod stupni vítězů skončil Luboš Knespl v disciplíně agility, když bral 5. místo. Výbornými výkony se prezentovali i ostatní závodníci, kteří se na mistrovství republiky nominovali, a to Antonín Tůma, Gia Nentwich, David Ďuriš a Tereza Černá.

Mladoboleslavští karatisté na Chemnitz Open 2023 v Německu. Na snímku (zleva) medailisté z kata: Michal Ivanchuk, Renat Tokariev, Mylana Kyselova.
Konfrontace s mezinárodní konkurencí dopadla pro boleslavské karatisty výborně

V nominačním turnaji zabodovala Mylana Kyselova v kumite žákyň nad 30 kg a vybojovala si postup na mistrovství České republiky z prvního místo. Další nominaci získal Michal Ivanchuk, který usiloval o nominaci v kata žáků 7-9 let. Cíl splnil a bral postup. Poslední nečekaný, ale naprosto zasloužený postup vybojovala Aneta Farová v kumite žákyň 10-11 nad 40 kg.

Zdroj: Youtube