Adam Kopecký v pátek vybojoval 5. místo na Grand Slamu v Dušambe v Tádžikistánu. Na úvod soutěže Adam vyřadil reprezentanta Tádžikistánu Rahmatullobeka Farhodova. O postup do čtvrtfinále se Adam pral více než šest minut. Narazil na svého vrstevníka Švýcara Aureliena Bonferoniho a opět se mu ho podařilo porazit. Následně Adam prohrál s německou jedničkou Timem Caveliusem, ale i tady Adam skóroval. S porážkou se Adam vyrovnal způsobem šampionů a téměř osmiminutový souboj s Gruzíncem Zaurem Dvalašvilim vyhrál. Poprvé ve finálové bloku na Grand Slamu v olympijské kvalifikaci Adama porazil v boji o bronz první nasazený Kazach Abylaichan Žubanazar. Adam si připsal 360 bodů ve světovém ranking listu a olympijský sen ještě žije. Budeme držet palce grandslamový turnaj v Kazachstánu a světový šampionát v Abú Zabí.

close Karolína Roučková získala druhé místo na Trilobit Cupu. info Zdroj: se svolením Miroslava Staňka zoom_in Karolína Roučková získala druhé místo na Trilobit Cupu.

V neděli 5. 5. 2024 Aleksandr Hryniak vybojoval zlato v Králově Dvoře na Trilobit Cup. Mladoboleslavský oddíl reprezentovalo pět bojovníků a dvě bojovnice. Vyrůstá další generace závodníků. Všichni na své cestě k úspěchu se musí naučit vyrovnat i s porážkami.  Důležitá je vytrvalost a chuť dál na sobě pracovat a zlepšovat se a to našim závodníkům nechybí.

„Všichni závodnici našeho klubu bojovali s velkým nasazením a velkou chutí zvítězit, děkuji všem za hezký zážitek z Juda“ dodal trenér Pavel Svoboda.

Aleksandr Hryniak – U16 – Po dvou výhrách s technikou seoi-nage a dvou vyhraných zápasech, kdy své soupeře udržel  na zemi a Aleksandr bral zasloužené první místo. Moc hezký výkon.

Petr Svoboda – U14 – V prvním zápase neudržel vedení na Wazari a Petr nakonec prohrál. Další zápasy po boji prohrál a nepostoupil z tabulky. Sbírá zkušenosti v nové kategorii.

Karolína Roučková – U14 – Dvě prohry, Karolína získala druhé místo.

Matyáš Suchý - U14 –  Dvě prohry, získal druhé místo, Matyáš sbírá zkušenosti.

Laura Pošmurná - U16 – První zápas Laura vyhrála na Wazari. Všechny soupeřky měli stejný počet výher, a proto dál rozhodovaly body a Laura brala čtvrté místo.

Marek Dudek – U16 – Po jednom vyhraném a jednom prohraném zápase Marek vybojoval druhé místo

Kryštof Sobotka – U16 – Po dvou vyrovnaných bojích i po vedení v jednom z nich Kryštof soupeři podlehl a získal druhé místo.

Na 11. ročníku Velké ceny Pardubic rovněž v neděli soutěžili Hynek Švec a Jan Brunner. 

Hynek Švec -60kg vyhrál kategorii U16 a konkurenci 10 soupeřů bral zlato. Stejný den startoval i ve vyšší kategorii U18 a tam nestačil jen na Václava Radimského a bral stříbro.

Honza Brunner +81kg vyhrál kategorii U16 a v kategorii U18 +90 bral bronz pro dvou výhrách a dvou prohrách. Nutno říct, že Honza startoval v sobotu v dorostenecké lize. Skupina B soutěžila v Brněnské Starez Areně a Honza pomohl JudoClubu Liberec vybojovat 2. místo.