Jak se dařilo mladoboleslavským judistům? V sobotu 17. června v kategorii U14 exceloval Jan Brunner (+73 kg), když vyhrál všech pět zápasů a vybojoval zlato. V kategorii U18 pak zlato vybojoval Matěj Kopecký (-66 kg) a Janu Bauerovi (-73 kg) v nejobsazenější kategorii 35 bojovníků stačily čtyři výhry jen na 7. místo. Všichni získali cenné body do ranking listu pro start na Mistrovství České republiky.

V neděli 18. června ještě startoval v kategorii U16 Hynek Švec (-55 kg), kde na něj čekalo 40 soupeřů, ale smolně vypadl v prodloužení v prvním kole.

Fantastický výsledek ve Slovinsku

O víkendu se konal další European Open Cup ze seriálu European Judo Tour ve Slovinsku, kde nechyběl ani Adam Kopecký (-90 kg) z Mladé Boleslavi. V prvním kole zvítězil nad domácím závodníkem, následně podlehl maďarskému borci a pak na cestě k bronzu porazil reprezentačního kolegu a tři ukrajinské bojovníky. Fantastický výsledek v konkurenci 22 zemí a 243 bojovníků.

close Bronzový mladoboleslavský judista Adam Kopecký na European Open Cupu ve Slovinsku. info Zdroj: se svolením Miroslava Staňka zoom_in Bronzový mladoboleslavský judista Adam Kopecký (vpravo) na European Open Cupu ve Slovinsku.