Zástupce Mladé Boleslavy vstoupil do turnaje výhrou nad nasazeným Španělem Mendiolou. Následně porazil reprezentanta Saudské Arábie Albaliho a Němce Ressela, jemuž Adam Kopecký oplatil týden starou porážku z evropského šampionátu.

| Video: Youtube

V semifinále se svěřenec Václava Sedmidubského střetl se známým soupeřem Aurelienem Bonferronim ze Švýcarska, s nímž sváděl tvrdé souboje v juniorské kategorii. Adam Kopecký v Perthu potvrdil kladnou zápasovou bilanci se Švýcarem a po výhře na wazari slavil postup do finále. V něm nestačil na vítěze letošního European Open v Praze Itala Gambu, a na stupních vítězů tak stanul na druhé nejvyšší příčce.

Vzhledem k tomu, že turnaj byl bodován na úrovni Grand Prix, tak si Adam Kopecký připsal i body do olympijské kvalifikace.

close Mladoboleslavský judista Adam Kopecký: 2. místo na Oceania Open v australském Perthu v kategorii senior -81 kg. info Zdroj: se svolením Miroslava Staňka zoom_in Mladoboleslavský judista Adam Kopecký: 2. místo na Oceania Open v australském Perthu v kategorii senior -81 kg.