Disciplíny jsou rozděleny do tří základních okruhů. První jsou rybářské znalosti, které se skládají z testu a poznávání ryb, rostlin a živočichů. Druhou je lov ryb n plavanou ve dvou dvouhodinových blocích. Třetí je rybolovná technika, při které se prověří nahazování na terče kapkou i muškou, součástí je rovněž nahazování do dálky opět kapkou i muškou pomocí muškařského prutu.

Každý územní rybářský svaz reprezentovalo v Mladé Boleslavi šest dětí vybraných z předešlých, místních, okresních a krajských kol. I v letošním roce byla úroveň připravenosti dětí na opravdu vysoké úrovni, ve všech disciplínách by někteří jen těžko našli rovnocenného soupeře z dospělých rybářů.

Nejcennější trofej za vítězství družstev si odvezl Moravský rybářský svaz (MRS), následovaný Územním svazem (ÚS) pro Moravu a Slezsko a Východočeským ÚS. První dva týmy budou reprezentovat Českou republiku na obdobné mezinárodní soutěži Zlatý Blyskáč na Slovensku.

V kategorii žáků první místo vyrovnaným výkonem vybojovala Nikola Dreslerová (ÚS pro Moravu a Slezsko), před druhým Matějem Kunčarem a Janem Čermákem (oba MRS). Kategorii žákyň vyhrála Martina Hurníková (ÚS Praha) před Annou Janečkovou (Východočeský ÚS) a Lucií Sobkovou (Jihočeský ÚS).

Pohár za vítězství v kategorii juniorů si odvezl Robert Traj (MRS), druhé místo obsadil Jakub Krutina (Západočeský ÚS), třetí skončil Dominik Dresler (ÚS pro Moravu a Slezsko). Pochvalu ovšem zaslouží všichni, kteří k přípravě a závodu přistoupili opravdu poctivě a možná i díky podobné soutěže z nich vyrostou více než rovnocenní následovníci Petrova cechu.

Ocenit a podpořit závodníky dorazili předseda odboru mládeže Rady Českého rybářského svazu (ČRS) Jiří Marek, předseda MO ČRS Mladá Boleslav Jan Bačina, předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner a v neposlední řadě předseda ČRS Karel Mach, který klání sledoval celý víkend.

Poděkování za uspořádání patří pořadatelům v čele s ředitelem soutěže Janem Linhartem, Středočeskému ÚS, Radě ČRS, MO ČRS Mladá Boleslav, DDM Mladá Boleslav, Botanickému ústavu Aakademie věd ČR, společnosti Mikbaits – Michal Kučera, Rybářským potřebám Křepelková, 8. ZŠ Mladá Boleslav a Statutárnímu městu Mladá Boleslav.

Kompletní výsledky národního kola dětské rybářské soutěže Zlatá udice v Mladé Boleslavi najdete ZDE.

Oto Hlaváč