Matěj Vacek, i když skončil na 18. místě, je příkladem píle a odhodlání. Trenér Karel Popovič se na jeho výkony dívá s hrdostí: „Matěj se účastní všech soutěží a seminářů s Mestre Pacocou. Pevně věřím, že si vybuduje významné místo ve světě capoeiry.“

Jan Popovič se vyšplhal na druhé místo, což je výsledek jeho perfektních výkonů. Sice nestačil na Viktora Comerzana, ale tato zkušenost mu slouží jako další motivace k zlepšení: „Honza si nyní více zaměří na technické dovednosti,“ komentuje trenér.

Amálie Pokorová se umístila sedmá a byla nejlepší ženou ve smíšené kategorii. Její výkony byly dynamické a technicky bezchybné.  „Amálie se dostala mezi nejlepších osm a ukázala vysokou úroveň připravenosti,“ chválí trenér.

Natálie Pánková, která skončila na 13. místě, předvedla výkony odpovídající evropskému formátu. Přestože její taktika tentokrát nebyla oceněna porotou, trenér je s jejím výkonem spokojen: „Natálie má potenciál a technické dovednosti na to, aby se v dalších soutěžích umístila ještě lépe.“

Eliška Švarzová dosáhla na druhé místo ve své kategorii, a to i přes velkou nervozitu. „Tento úspěch Elišku jistě motivuje k další práci a zlepšování,“ uvádí trenér Karel Popovič.

Radim Horáček si vybojoval páté místo, což je jeho nejlepší výsledek na mezinárodních soutěžích. „Radim je důkazem, že tvrdá práce se vyplácí. Věřím, že o něm budeme ještě hodně slyšet,“ říká trenér.

Ladislav Hajdu, který zvítězil v kategorii C mužů, je považován za velký talent. „Ladislav má však před sebou ještě cestu, která vyžaduje více individuální přípravy a nasazení v trénincích, aby mohl své výsledky obhájit i v náročnějších kategoriích. Věřím, že se mu to podaří a že příští rok bude opět excelovat,“ doplňuje trenér.

Trenér Karel Popovič také vyjádřil poděkování všem zúčastněným: „Děkuji členům Mladoboleslavského oddílu za vzornou reprezentaci. Jste skvělou inspirací pro nás všechny.“

Již nyní se všichni příznivci capoeiry mohou těšit na další velkou událost – páskování a křest nových capoeiristů, které se bude konat v Mladé Boleslavi od 21. do 23. června 2024. Přijďte podpořit naše sportovce a stát se součástí této vzrušující události!