Tradiční akce v podobě divadelního Sychrova samozřejmě zůstává, horkou novinkou je účast mladoboleslavského divadla na projektu Středočeské kulturní léto.

Akce, zastřešená Středočeským krajem, přichází po dlouhém kulturním půstu způsobeném pandemií koronaviru s pestrou nabídkou zážitků na letní měsíce roku 2021. Už 11. června tak odstartoval první z 54 programů, které zastřešuje motto „Kultura pomáhá kultuře“.

Městské divadlo Mladá Boleslav mělo svou „premiéru“ v tomto projektu 19. 6. v Benátkách na Jizerou, na nádvoří zámku se odehrálo představení cenou Thálie oceněné inscenace Krás(k)a na scéně s Danielem Bambasem v hlavní roli.

To ovšem nebude jediný příspěvek mladoboleslavské scény letošnímu kulturnímu létu. Diváci se mohou těšit na zcela novou inscenaci Zdravý nemocný. Známou Molièrovu komedii v režii Jiřího Š Hájka uvedlo divadlo jako premiérový titul teprve 18. června. V hlavní roli hypochondra Argana se představí Petr Bucháček. Milovníci humoru se budou moci přijet pobavit 29. 6. na nádvoří zámku v Nižboru a 30.6. do skanzenu v Přerově nad Labem.

Speciálně pro středočeské kulturní léto pak divadlo obnovilo scénické čtení Sáňky se zvonci. Strhující obraz čtyř generací žen vypovídajících o dětství, dospívání, láskách, samotě, stárnutí a odcházení na věčnost nám dává nahlédnout do běžného života šlechtičen v 16. století a exceluje v něm sedm hereček z mladoboleslavského souboru. Titul bude uveden 26. 6. ve Vysokém Chlumci a pak koncem srpna na různých místech středočeského kraje – 24. 8. v Benátkách nad Jizerou, 25. 8. v Rakovníku a 27. 8. v Hořovicích.

Všechny potřebné informace o středočeském kulturním létu a nejen našich inscenacích najdete na www.stredoceskekulturnileto.cz.

Autor: Denisa Kábrtová