Jednotlivci soutěžili v plážovém víceboji, který se skládá z disciplín Beach sprint (běh na 90 m), Beach flags (tzv. „kolíky“), Surf race (plavání na otevřené vodě), Ski race (mořský kajak), Board race (board). V celkovém součtu se pak vyhodnotili 3 nejlepší z každé kategorie. Mladoboleslavští přivezli celkem 9 medailí (3-3-3) – 1. místa: Matyáš Líbal (kategorie 2006 a mladší), Marek Sysel (kat. 2005-2004) a Kateřina Tancmanová (kat. 2001 a starší), 2. místa: David Pekař (kat. 2005-2004), David Soběslavský (kat. 2003-2002) a Michal Lhotka (kat. 2001 a starší), 3. místa: Tereza Výmolová (kat. 2003-2002), Veronika Výmolová (kat. 2001 a starší) a Radek Černý (2001 a starší).

Bonusovým závodem pro 5 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen pak byl tzv. Oceanman/woman. Tato disciplína se skládá ze všech mořských disciplín - kajak, board, plavání a běh. Do tohoto náročného závodu se z Mladé Boleslavi kvalifikovali 3 muži a 2 ženy. Tři z nich dosáhli na medailovou pozici. Ve strhujícím závodě mužů brali David Pekař druhé a Marek Sysel třetí místo. Mezi ženami se na pódium probojovala Tereza Výmolová, která osadila bronzovou příčku. Všichni 3 závodníci předvedli vynikající výkony, které nezůstaly bez povšimnutí reprezentačních trenérů.

Dále se závodilo i ve štafetách čtveřic a dvojic. Čtyřčlenné týmy závodily v Beach sprint relay (4×90 m běh) a v disciplíně RTR („Rescue Tube Rescue“, záchrana tonoucího s pásem a s následným vytažením na břeh). Na zlato dosáhly hned 3 boleslavské štafety – dívky (Klotzbergová S., Tancmanová E., Převrátilová Z., Černá), ženy (Maršíková, Výmolová T., Výmolová V., Tancmanová K.) i muži (Beneš, Soběslavský, Lhotka a Obdržal). Stříbro pak pro boleslavské barvy získala ještě štafeta chlapců (Franc, Pekař, Sysel, Líbal). Dvoučlenné štafety pak závodily v disciplíně Board rescue (záchrana na boardu) Zlato získala boleslavská štafeta chlapců (Sysel, Pekař) a žen (Tancmanová K., Výmolová V.). Stříbrné příčky pak přidali muži (Škanta, Černý) a mladší dívky (Klotzbergová, Tancmanová E.). Starší dívky (Výmolová T, Maršíková) braly bronz.

Celková medailová bilance boleslavských je tedy 8 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových. Věříme, že obdobně úspěšné budou i nadcházející závody v bazénových disciplínách, které se uskuteční v neděli 13. 9. na půdě domácího bazénu v Mladé Boleslavi.

K. T.