Od loňského roku se tam uskutečnily kromě pravidelných komentovaných prohlídek i další různorodé akce, jako byly například prázdninové čtvrtky pro děti, zábavné vědomostní kvízy, noční strašidelné a pikantní prohlídky, adventní koncerty, divadelní představení, jóga na nádvoří, nebo také na druhý ročník kulturně-hudebního festivalu Zámecké léto.

| Video: Youtube

Ačkoliv je hlavní sezona pryč, zámek Křinec chce nabídnout návštěvníkům zajímavý program i po dobu sychravého podzimu a snad i pohádkové zimy. Nadcházející události budou plné zábavy, jídla, pití a příjemné zámecké atmosféry:

Husa & víno - sobota 11. listopadu:
Oslavy příchodu sv. Martina formou otevírání letošních mladých vín, řízené degustace s občerstvením a ochutnávkou netradiční husy v lokši.

Zabijačka pod platanem - sobota 25. listopadu:
První křinecké zabijačkové hody na zámku s ukázkou zpracování vepře a výrobou zabijačkových produktů, které bude možné nejen na místě ochutnat, ale odnést si i domů.

Advent na zámku - prosinec:
Adventní čas bude prosycen zdobením perníčků, tvořením vánočních věnců a dekorací, chybět nebudou vánoční trhy, koncert pěveckého sboru Hlahol a divadelní představení Queensland Divadla Tří z Pardubic.

Při všech pořádaných akcích je možné se ohřát a posilnit v zámecké kavárně, nebo se dozvědět něco zajímavého o zámku při komentovaných prohlídkách. Do kompletního kalendáře akcí na zámku v Křinci se můžete podívat ZDE.