Jak přišla do našeho pivovaru myšlenka na sv. Patrika? Vlastně přirozeně. Roky jsme si s naším irským průvodcem Gavinem říkali, že by bylo dobré v Lobči tento svátek řádně oslavit. A to nejen proto, že máme irského chlapíka v týmu, ale za těch pár let v Lobči zdomácněl i pivní styl Irish Dry Stout, který k oslavám nejvýznamnějšího irského svátku neodmyslitelně patří.

První akci jsme uspořádali před pěti lety. Bylo to skvělé, a tak se v Lobči zrodila nová tradice.

Máme radost, že letos na sv. Patrika přijala do Lobče pozvání zase další kapela. Hudební formace Guiness Company je kapela vrchlabských muzikantů, která se věnuje interpretaci skotských a irských písní a tradicionálů. Jejím členy jsou Tomáš Olšer – housle, Michaela Prokopcová – akordeon, Aleš Vejnar – kytara a Vlastislav Buchar – perkuse.

Den svatého Patrika

Pivovar Lobeč, v sobotu 16. března

11.00 - 14.30 irský oběd
14.30 - 15.30 prohlídka s majitelem v češtině
15.30 - 16.30 prohlídka s Gavinem v angličtině
od 17.00 irská večeře a whisky
20.00 - 22.00 koncert kapely Guiness Company

Na čepu bude šest lobečských piv (včetně černých: irského Stoutu 12° a Imperialu 18° a letos poprvé i Ležák Zelený 11°). Nebude chybět hustá rybí polévka Seefood Chowder, dušené hovězí v kořenové zelenině Irish Stew, perník z piva Stout ani irská káva s whisky zrající v pivních sudech Jameson Caskmates.

Cena prohlídek je standardní, 150 korun, vstupné na koncert Guiness Company 250 korun. Pro omezený počet míst ve staré varně je nutná předchozí rezervace prostřednictvím našeho rezervačního formuláře. Na místě si lze domluvit i ubytování.