První do turnaje vstoupil Jan Brunner U16 +81kg, který měl v prvním kole volný los. Pak hladce po dvou výhrách postoupil do finálových bojů, kde na Honzu čekal zkušený a technicky vyspělý borec a bylo z toho konečné druhé místo.

Protože je Hynek Švec podle raking listu U16 - mladší dorostenci republiková jednička, nastoupil v tomto turnaji do vyšší věkové kategorii U18 -60kg - dorostenci.

Po úvodním vyhraném zápase čekal na Hynka technicky skvěle připravený soupeř, který ve vyrovnaném zápase Hynkovi kontroval  jeho tomoe nagu chvatem kosoto gake a poslal Hynka do opravek.

V dalším zápase Hynek ukázal obrovské odhodlání a fyzickou a mentální sílu. Souboj s borcem z USK Praha trval 14 minut a 25 vteřin čistého času. Oba byli hodně unavení, ale Hynek byl stále aktivní a přes zjevně vyčerpání stále útočil, mezitím jeho soupeř dostával tresty, na které prohrál.

V dalším  zápase Hynka čekal další borec z USK Praha, ovšem tento zápas Hynek vyhrál za tři minuty hodem na wazari a následným držení.

Skvělým výkonem se probojoval do finálových bojů o třetí místo, kde na něj čekal vynikající judista z oddílu SKKP Brno. V základní době zápasu se oba borci vzájemně hlídali a nedovolili jeden druhém úspěšné dokončení svých útoků. Po půl minutě golden score si Hynek bohužel nepohlídal nohu, kterou mu soupeř podmetl. Nakonec tedy vybojoval krásné 5. místo.

V neděli 2. června pokračoval Nový Bydžov Mezinárodní velkou cenou. V kategorii U21 bojovali

Matěj Kopecký, který suverénně ovládl kategorii -66kg a odvezl si zlato. Ondřej Binar přidal bronz v kategorii -60kg, Honza Bauer -73kg vypadl až v opravách.