V pátek 8. října Adam Kopecký startoval na MS juniorů v JUDO v Italské Olbii. V prvním kole vyhrál a v druhém kole v golden score po 13 minutách podlehl francouzskému borci.

Následně další závodníci bojovali v Kralupech nad Vltavou na tzv. Kralupy CUPu, poslední z nominačních soutěží na Pohár ČR.

V sobotu 9 října bojoval Matyáš Douša v kategorii U15 – 66kg, Matyáš vyhrál všechny zápasy před časovým limitem a odvezl si zlato a také postup na Přebor České republiky z 1. místa v ranking listu Středočeského kraje. V kategorii U11 -36kg vybojoval stříbro Jiří Horák, svou rozřazovací tabulku vyhrál. Obzvláště technika O-goši na levou stranu se mu dařila. Karolína Roučková -35kg vybojovala zlato stejně tak Matyáš Mařan -32kg, který vybojoval zlato na svém prvním turnaji. Jakub Bednář -a Marek Saska, nebodovali, ale odváží si cenné zápasové zkušenosti.

Z oslav Památného dnes sokolstva v Mladé Boleslavi
Výprava na střechu sokolovny i pouštění světel. Takový byl Památný den sokolstva

V neděli 10. října v kategorii U13 to naše holky rozbalily ve velkém stylu. Johanka Perlíková -40kg, Laura Pošmurná -44kg a Kateřina Ondrášková -46kg vyhrály všechny své zápasy před časovým limitem, nedaly soupeřkám šanci a vybojovaly zlaté medaile. Hynek Švec -46kg startoval v nejobsazenější kategorii a nestačil jen na soupeře ve finále a odvezl si stříbro. Hynek si zajistil start na Přeborech České republiky mladších žáků. Jan Brunner -66kg po dvou vítězstvích a dvou prohrách skončil na 4. místě. Marek Bubeníček -60kg nebodoval

V kategorii U18 se nejvíce dařilo Lukáši Královi -66kg, který vyhrál všechny zápasy a finále rozhodl ve 20. vteřině a odvezl si zlato. Ondřej Binar -50kg se vrací po delší pauze, dostal stříbro a Jan Bauer -73kg po úvodním nezdaru nakonec vybojoval bronz. Anička Vidličková -52kg v soutěži nebodovala.

Autor: Miroslav Staněk

Děkujeme za zaslaný příspěvěk a gratulujeme úspěšným závodníkům!