Hudba vynikajícího rakouského klasicistního skladatele a virtuosa provázela posluchače v pořadí již čtvrtým benefičním koncertem a jeho výtěžek půjde do veřejné sbírky Klavír pro Boleslav.

Ivo Kahánek však nebyl posledním umělcem, který klasickou hudbou pohladil uši návštěvníků divadla. V pondělí 3. února v 19 hodin svůj um za klavírem předvede mimořádně talentovaný mladý klavírista Matyáš Novák z Hradce Králové. Posluchači si domů odnesou jedinečný zážitek ze sólového klavírního recitálu. Vstupenka, jejímž zakoupením návštěvníci přispějí do sbírky, stojí 350 Kč a lze ji koupit v Infocentru, na recepci Domu kultury a v ZUŠ Mladá Boleslav.

Klavír Petrof Monsoon, který svým vytříbeným zvukem vynikne ve velkých hudebních síních, má hodnotu 1,837 milionu korun. Částkou 1,180 milionu korun již přispěli partneři projektu Nadační fond ŠKODA AUTO, Statutární město Mladá Boleslav a Středočeský kraj. Na transparentním účtu, kam směřují dary od občanů a firem, je v současné době 312 tisíc korun. Aby se mladoboleslavské divadlo mohlo pyšnit novým nástrojem, zbývá získat ještě 326 tisíc korun. Podrobnější informace o veřejné sbírce, účtu i koncertech se dočtete na webové stránce http://spumb.cz/klavír/.

Spolek přátel umění Mladá Boleslav věří, že ke sbírce za tímto ušlechtilým cílem se připojí řada štědrých donátorů nejen zakoupením vstupenek na benefiční koncerty, ale i finančními prostředky. Pokud vám budoucnost mladoboleslavské kultury není lhostejná, přispějte i vy na transparentní účet 115-9534550227/100.

Autor: ZUŠ Mladá Boleslav