Našim prvním soupeřem byli domácí Neratovice, které jsme porazili celkem přesvědčivě 7:2, když skórovalo hned pět našich hráčů. Naši ale nepředváděli hru, kterou bychom čekali a potřebovali proti dalším soupeřům. Po zlepšené kombinační hře jsme Tigers Nehvizdy přesvědčivě přehráli 10:2. V dalším utkání turnaje na nás čekal Předvýběr Mladá Boleslav.

Ten jsme sice v posledním utkání poprvé v historii zdolali, ale po chvíli bylo jasné, že tento úspěch nebude opakovat. Boleslav hrála vyspělou kombinační hru s průniky do naší obrany a první branku jsme obdrželi už ve dvanácté sekundě. Skóre rychle narůstalo a zastavilo se až na konečném stavu 1:15, což představovalo naši nejvyšší porážku v tomto ročníku. Posledním soupeřem byli rychlí Vlci Kostelec, se kterými jsme se přetahovali o druhé místo v tomto turnaji.

Celé utkání jsme nad soupeřem nepatrně vedli, dokonce náš Max zahodil trestné střílení. A jak praví staré pravidlo: „Nedáš, dostaneš…“ rovných 40 vteřin před koncem přišlo potrestání v podobě vyrovnávacího gólu a tak jsme se s Vlky rozešli celkem zaslouženě smírně 2:2. Vítězem turnaje se stal Předvýběr MB před Vlky z Kostelce a naším týmem.

Boleslavští tak s 91 body stali celkovým vítězem celoročního přeboru mladších žáků před druhými Prague Tigers Orange s 83 body a naším Sokolem se 79 body na třetí příčce. Tento turnaj byl také posledním kláním pro naše tři borce - Max Husák, Jirka Vaňousek a Lukáš Urban budou od září reprezentovat v kategorii starších žáků. Z celkového počtu našich 427 gólů v 39 zápasech jich právě 71 nastřílel Max, druhý v pořadí Jirka dal 55 gólů a čtvrtý v pořadí s 21 góly je právě Lukáš.

Následující týden si v sobotu 7. května florbalisté Sokola Benátky připomenuli 160. výročí založení Sokola a 25. výročí vzniku našeho oddílu florbalu. V Nibe Areně jsme na tuto počest uspořádali velký turnaj nejmladších žáků za účasti 6 týmů a několik doprovodných exhibičních utkání. Slušně zaplněná sportovní hala tak mohla vidět jak budoucí opory našeho florbalu, ale i neformálně se setkat se strůjci našich současných a minulých sportovních úspěchů.

Sídlo České obce sokolské zdobí grafika k výročí 160 let.
FOTO, VIDEO: Sídlo Sokolů zdobí obří grafika, obdiv sklidila i u policistů

Benátecký „bílý“ tým zahájil turnaj proti obávané sestavě z Mladé Boleslavi plný odhodlání a soupeře pustili pouze do jedné vážnější akce, kterou bohužel soupeř zkušeně potrestal. Poté se naši střelci „probudili“ a nakonec slavili těsné vítězství 2:1. Od této chvíle náš tým drtil jednoho soupeře za druhým, čemuž zdatně aplaudovali diváci na zaplněné tribuně. Pouze tradiční soupeř z Nymburka chvilku zlobil, ale nakonec jsme ho zdolali 5:3.

S ostatními soupeři si už náš tým poradil s čistým skóre a po zásluze se stal celkovým vítězem turnaje florbalových přípravek, když nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen domácí Jonáš Fajfr s 15 góly. Mladší benátecký „zelený“ tým zahájil dvěma cennými remízami shodně 1:1 se Sokolčem a Předvýběrem MB. Hezkou a zaslouženou výhrou nad žlutým Nymburkem si připsal potřebné body, které ho vynesly na zaslouženou čtvrtou příčku za modrým tým Nymburka a třetím v pořadí Předvýběr MB.

Před dalším programem bylo pro všechny návštěvníky na hřiště umístěno 6 branek a brankáři všech věkových kategorií, na které si mohli návštěvníci vystřelit, případně provést samostatný nájezd. V dalším utkání pořádaných oslav nastoupili mladší žáci Benátek proti stejně starým kolegům zkušeného Předvýběru MB. Soupeř si od začátku vypracoval slušnou brankovou převahu, kterou náš tým začal dotahovat až na samém konci utkání. K vyrovnání na stav 7:7 došlo až několik sekund před závěrem utkání a protože se s tímto stavem nemohl smířit ani jeden z týmů, byla operativně domluvena sada samostatných nájezdů, ve kterých byl nakonec úspěšnější domácí tým.

V dalším utkání hezkého florbalového odpoledne nastoupili domácí dorostenci proti domácím mužům, který byl přehlídkou zkušenosti a florbalového umu na straně mužů a elánu a odhodlání na straně dorostenců. Na samotný závěr oslav nastoupil tým složený ze zakladatelů našeho florbalového oddílu a trenérů proti už rozehranému mužskému družstvu. Mnohem důležitější než samotný výsledek, byl v obou zápasech předvedený sportovní výkon a diváci se na vlastní oči mohli přesvědčit, že „pamětníkům“ sice přibyly roky a v řadě případů i nějaké to kilo, ale rozhodně florbal hrát nezapomněli.

Za skvělou florbalovou atmosféru během této celodenní akce je nutné poděkovat také realizačnímu týmu oddílu florbalu Sokola Benátek.

Autor: Míla Lorenc