Setkání v lotyšském Rẽzekne a španělském I´Alcora musela být prozatím odložena. Přesto ale spolu mateřské školy našly způsob a koordinátoři projektu spolupracují na dálku prostřednictvím pravidelných videomeetingů. Projekt s názvem „STEAM in early childhood – simple and fun!“ si tak vyzkoušel virtuální formu komunikace.

Na posledním setkání koordinátoči připravili Erasmus+ týden, kdy si v každé škole paní učitelky spolu s dětmi na každý den vytvořily aktivity zaměřené na oblasti vědy, technologie, inženýring, umění a matematiky.

Z cukrářské dílny na SOŠ a SOU Horky nad Jizerou
V cukrářské školní dílně se finišuje

Naše aktivity zasahovaly do oblasti matematiky, výtvarné a hudební činnosti a venkovních aktivit. Paní učitelky své dílčí projektové dny průběžně dokumentovaly, aby je mohly následně sdílet prostřednictvím webových stránek celého projektu. Děti tvořily s radostí a nadšením, aby se mohly pochlubit svým kamarádům z ostatních škol. Bylo pro ně velmi podnětné vidět, jak pracují děti v ostatních školách.

Moc bychom si přáli, aby nám celková situace a opatření umožnila poznávat předškolní vzdělávání v dalších koutech Evropské unie a zároveň jsme mohli uvítat partnerské školy u nás.

Autor: Markéta Vosyková