„Všechny akce pro veřejnost, které děláme ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a dalšími subjekty, mají vždycky úspěch. My jsme přesvědčeni, že základem všeho je prevence, proto se zaměřujeme na preventivní záležitosti a snažíme se i ženám nabídnout a ukázat, co všechno může pro ně naše nemocnice udělat,“ řekl předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa.

Program se konal poprvé v zaměstnanecké jídelně v areálu nemocnice a mohl tak být doplněn zajímavým preventivním vyšetřením, které není možné zpřístupnit v terénu. Ženy se letos mohly nechat vyšetřit zdarma a bez objednání na denzitometru. Zájem byl skutečně veliký a ty dámy, na které se v rámci nedělního programu nedostalo, obdržely ihned termín na vyšetření v následujících dnech.

Den zdraví po ženy byl zahájený besedou s moderátorkou a novinářkou Světlanou Witowskou. Rozhovor s ní vedl moderátor Roman Dušek, který si s ní povídal nejen o její práci, ale také o práci s dezinformacemi a jak nakládat s množstvím informací.

Zajímavým zpestřením byla módní přehlídka mladoboleslavské návrhářky Pavly Sýkorové Michalíkové, známé též jako Meescha P., která stojí i za tvořivou dílnou „Milujeme kreativitu“. V roli modelek se představily studentky Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické Mladá Boleslav. Ty také příchozím měřily tlak a cukr v krvi.

| Video: Youtube

Velký úspěch mělo také vážení na speciální váze, která určuje profil tuku a svaloviny. Na této váze se nechalo vyšetřit 250 návštěvníků akce. Svoji krevní skupinu si nechala zjistit téměř stovka lidí. Zájemkyně si vyzkoušely základy hormonální jógy, dozvěděly se o práci sdružení Nedoklubko nebo o nemocničních dobrovolnících.

Zásadní součástí Dne zdraví pro ženy jsou samozřejmě přednášky odborníků. Letos mluvila o jídle a zdravém životním stylu specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková, o menopauze hovořili lékaři Klaudiánovy nemocnice gynekoložka Marie Zimmermannové a endokrinolog Mojmír Koščál. Sérii besed zakončila psychiatrička a psychoterapeutka Martina Hrnčířová. Ta uzavřela celodenní program nácvikem relaxačního cvičení.

Zástupci Zaměstnanecké pojišťovny Škoda byli k dispozici s informacemi o širokém spektru zdravotních programů, s nabídkou registrace do elektronického průvodce zdravím, Karty mého srdce, a především možnosti přeregistrace, která je nyní možná až do 31. března.

Hana Kopalová, mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav