Závodu se pravidelně účastní více než 130. jezdců v kategoriích OPEN, ŽENY A DĚTI. Na startovní listině už jsou nyní skvělá jména z celé české motokros a enduro špičky. V předchozích letech se proti strmému kopci postavili například jezdci jako Petr Bartoš, jeden z nejlepších a nejznámějších motokros jezdců u nás. Dále enduro reprezentant Václav Nedvěd, několika násobný účastník slavné Rally DAKAR David Pabiška, několikanásobný mistr ČR v trialu Martin Matějíček atd.

Systém závodů je takový, že má každý jezdec tři kvalifikační pokusy ze kterých se mu sečtou ujeté metry a následně postupuje do vyřazovacích soubojů takzvaně head to head, které jsou divácky velmi oblíbené. Během dne je v areálu připraven také doprovodný program jak pro děti tak dospělé, chybět nebude ani bohaté občerstvení.

I v letošním roce se během doprovodného programu mohou diváci těšit na FMX show v podání Petra Pilníka Piláta, což je jeden z nejlepších světových jezdců freestyle motokrosu. Dále si bude možnost mimo závod prohlédnout také motokrosové a enduro speciály, pro děti pak bude připraven skákací hrad. Večer po vyhlášení vítězů je přímo v areálu afterparty jak pro jezdce tak diváky, letos s kapelami Žádnej stres!, Veselí koníci a BIKINI.

V rámci benefice bude také část výtěžku z akce věnována tříletému Bertíkovi, který od narození statečně bojuje s vrozenou vadou - lokalizovaná atrofie míchy v oblasti hrudních obratlů s atypickým tvarem ( defekt obratlů a páteřního kanálu ) Místo konání: Areál střelnice Mladá Boleslav, Čejetičky ulice Vinecká 326 Začátek akce 9:00, start kvalifikačních jízd 9:45 Vstupné 250 korun, děti do 150 cm zdarma.